Малага продължава със страхотните си изяви в Шампионската лига и победи италианския гранд Милан с 1:0 в среща от третия кръг на Група C и вече мисли за 1/8-финалите на турнира. Единственото и победно попадение за испанския тим отбеляза Хоакин (64).

Андалусци бяха по-активни в първите минути на мача. Въпреки началния натиск на домакините „росонерите” успяха да създадат опасности за аржентинския страж Кабайеро. Първо Монтоливо пробва късмета си с удар от дистанция, а Пацини стреля неточно от пряк свободен удар. В 31-ата минута Емануелсон проби по десния фланг, центрира към Ел Шаарави, който обаче пропусна да реализира най-чистото голово положение в срещата, пращайки топката в аут от зоната на бялата точка. Четири минути по-късно Иско отправи опасен удар от границата на наказателното поле на Милан, но кълбото мина встрани от вратата, пазена от Амелия. Секунди преди края на първата част португалският арбитър Педро Проенса отсъди спорна дузпа в полза на Малага заради нарушение на Констант срещу Гамес. Хоакин обаче пропусна от бялата точка, след като прати топката над вратата.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активни и усилията им бяха възнаградени в 64-ата минута, когато Итура даде извеждащо подаване зад защитата на Милан към Хоакин, който преодоля Амелия за 1:0. До края на мача гостите опитаха всичко по-силите си, за да стигнат поне до равенството, но така и не успяха да вкарат гол. В самия край на мача Ел Шаарави бе близо до изравнително попадение, но ударът му не намери целта.

С успеха си Малага събира пълен актив от 9 точки след 3 мача и еднолично оглавява класирането в групата, мислейки вече за 1/8-финалите на надпреварата. Милан остава на втора позиция с 4 пункта.

1:0 Хоакин (64)

Малага: 13.Кабайеро, 5.Демикелис, 3.Уелигтон, 2.Хесус Гамес, 7.Хоакин (85 - 17.Дуда), 16.Итура , 6.Игнасио Камачо, 18.Елизеу, 22.Иско,27.Портийо (90+3 - 23.Ониеву), 9.Савиола (70 - 24.Санта Крус)

Милан: 1.Амелия, 25. Бонера , 5.Мексес , 13.Ачерби (79 - 22.Боян), 2.Де Счилио, 28.Емануелсон, 23.Амброзини, 18.Монтоливо , 21.Констант (69 - 9.Пато), 11.Пацини, 92.Ел Шаарави