Зенит записа първата си победа в Шампионската лига за този сезон, след като надви на свой терен белгийския гранд Андерлехт с 1:0 в среща от третия кръг на Група C. Единственото и победно попадение за тима от Санкт Петербург вкара Александър Кержаков (72) от дузпа.

Домакините играха много слабо през първата част и разочароваха феновете си на стадион „Петровский”. Още в самото начало Йованович можеше да открие резултата в полза на гостите, но ударът му премина на сантиметри от вратата. В 19-ата минута Зенит създаде най-чистото си положение, след като Хълк стреля опасно от пряк свободен удар, но покрай вратата. Само веднъж Кержаков се отскубна от опеката на Шейку Куяте, но шутира в аут.

След почивката картината на терена не се промени особено. Все пак в 72-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, а Александър Кержаков бе безпогрешен от бялата точка за 1:0. До края на мача гостите натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение. В четвъртата минута на добавеното време Де Сутер бе много близо до изравнителен гол, но ударът му не намери очертанията на вратата.

С този си успех руският шампион вече има в актива си 3 точки и е на трето място във временното класиране, докато Андерлехт се смъкна на четвърта позиция само с една точка.

ГРУПА “С”
 1:0 Александър Кержаков (72)

Зенит: 16.Малафеев, 2.Анюков, 6.Ломбертс, 4.Кришито, 14.Хубочан, 25.Семак (67 - 18.К.Зирянов), 15.Широков (76 - 3.Бруно Алвеш), 20.Файзулин (58 - 34.В.Бистров), 28.Витсел, 11.Кержаков, 29.Хълк

Андерлехт: 1.Прото , 3.Дешахт, 27.Василевски (83 - 7.Молинс), 16.Куяте, 14.Нуйтинк, 5.Билия, 30.Жиле, 26.Прает (74 - 17.Яковенко), 21.Де Сутер , 11.Йованович , 10.Кану