Приказката за БАТЕ Борисов май приключи! Храбрият беларуски тим, превърнал се в сензацията в Шампионската лига, падна у дома от Валенсия с 0:3.

След две изненадващи победи над Лил и Байерн скромният отбор на Виктор Гончаренко трябваше да преклони глава пред очевидно по-класните гости. В герой на мача се превърна испанският национал Роберто Солдадо, който наниза впечатляващ хеттрик.

Отборът на треньора Мануел Пелегрини можеше да запише и по-голям като цифрово изражение успех, тъй като имаше пълно надмощие през цялата среща. Секунди преди почивката Солдадо бе повален в наказателното поле от бившия защитник на Спартак (Варна) Марко Симич. Дузпата хладнокръвно бе реализирана от потърпевшия – 0:1. Втората част започна с натиск на гостите, който доведе до нов гол в 56-ата минута, като в негов автор се превърна отново Солдадо. Таранът засече от воле центриране от лявото крило и препарира вратаря на домакините Горбунов. Неудържимият тази вечер Солдадо оформи своя хеттрик в 69-ата минута, когато направи брилянтна комбинация с аржентинеца Тино Коща и опъна мрежата на БАТЕ.

ГРУПА “F”
 0:1 Роберто Солдадо (45+1-дузпа), 0:2 Роберто Солдадо (55), 0:3 Роберто Солдадо (69)

БАТЕ Борисов: 35.Горбунов, 21.Филипенко, 33.Поляков, 18.Бордачев, 22.Симич , 15.Хлеб, 2.Лихтарович (53 - 32.Сиваков), 8.Володко (75 - 10.Бресан), 17.Павлов (66 - 13.Мазолевски), 23.Олекнович, 20.Родионов
Валенсия: 1.Диего Алвес, 20.Рикардо Коща, 4.Рами, 12.Жоао Перейра, 3.Али Сисоко, 6.Албелда (72 - 10.Банега), 17.Гуардадо, 5.Гаго, 24.Алваро Коста, 8.Фегули (82 - 14.Бараган), 9.Солдадо (77 - 7.Жонас)