Турският гранд Галатасарай завърши 1:1 у дома с румънския ЧФР Клуж в мач от третия кръг на Група H в Шампионската лига.

Още в 19-ата минута гостите поведоха на „Тюрк Телеком Арена”, след като камерунецът Дани Нункеу си вкара автогол за 0:1. Девет минути по-късно ЧФР Клуж остана с човек по-малко на терена, след като Матиас Агирегарай получи втори жълт и съответно червен картон. В 35-ата минута бразилският халф на домакините Фелипе Мело пропусна дузпа и изнерви максимално феновете по трибуните.

След почивката Галатасарай установи натиск и не спираше да атакува. В 77-ата минута усилията на домакините дадоха резултат, след като Бурак Йълмаз се възползва от лошо излизане на португалския страж на гостите Фелгуейраш и с глава изравни за 1:1. До края на мача грандът от Истанбул се опита да стигне и до пълен обрат, но в крайна сметка тимовете поделиха точките.

След равенството Галатасарай остана на последното четвърто място в групата само с една точка, докато „железничарите” от Румъния са втори с 4 пункта. Лидер е Манчестър Юнайтед с 9 точки, а на трето място е Спортинг (Брага) с 3 пункта.

0:1 Дани Нункеу (19-авт.), 1:1 Бурак Йълмаз (77)

Галатасарай: 25.Муслера, 27.Ебуе (68 - 55.Саноглу ), 26.Кая, 13.Нункеу, 4.Хамит Алтънтоп (39 - 17.Бърак Йълмаз), 10.Фелипе Мело , 11.Риера, 8.Инан, 9.Елмандер (42 - 52.Чолак), 19.Булут , 53.Амрабат
ЧФР Клуж: 1.Марио Фелгуейраш, 20.Рикардо Каду, 8.Сепси (53 - 24.Рада), 13.Риколо, 3.Иво Пинто, 31.Аргиерегарай , 23.Годемек, 25.Луис Алберто, 45.Камора, 16.Рафаел Бастос (72 - 11.Никоара), 9.Капетанос (78 - 6.Мурешан)