Френският гранд Лил загуби у дома от германския колос Байерн с минималното 0:1 в среща от третия кръг на Група F в Шампионската лига.

Мачът започна с домакински натиск и още в 14-ата минута Тулио де Мело можеше да открие резултата, но ударът му с глава премина покрай вратата. Постепенно баварците взеха инициативата и в 19-ата минута Филип Лам бе повален в наказателното поле на домакините, а Томас Мюлер минута по-късно бе точен от бялата точка за 0:1. „Кучетата” опитаха да се върнат в мача, но атаките им не водеха до никакви опасности пред вратата на Мануел Нойер и резултатът се запази непроменен до края на първата част.

След почивката в 48-ата минута Балмон стреля силно, но Данте застана на пътя на топката и я отби с глава. Последваха пропуски на Кроос за баварците и отново Балмон за домакините, но и двамата стреляха извън очертанията на двете врати. В самия край на мача Дине с отчаян изстрел опита да затрудни Нойер, но и неговият изстрел премина над вратата.

С успеха си Байерн събра актив от 6 точки, но остава на трето място в групата след Валенсия и БАТЕ (Борисов), които също имат 6 пункта в актива си, но и по-добра голова разлика от баварците. Лил е на последното място без точков актив.

1lil.jpgбайерн_1.jpgЛил – Байерн 0:1
 0:1 Томас Мюлер (20-дузпа)

Лил: 1.Ландро, 18.Бериа, 22.Шеджу, 15.Сидибе , 3.Дине , 4.Балмон, 17.Педрети (90 - 14.Розенал), 10.Мартен, 8.Калу (56 - 7.Пайе), 9.Тулио де Мело, 26.Н.Ру (77 - 11.Райън Мендес)
Байерн: 1.Нойер, 2.Лам, 17.Жером Боатенг , 28.Бадщубер, 4.Данте, 31.Швайнщайгер , 7.Рибери (46 - 11.Шакири), 8.Хави Мартинес, 39.Кроос (81 - 30.Луис Густаво), 9.Манджукич , 25.Мюлер (84 - 27.Алаба)