Манчестър Юнайтед премина пред ада и стигна до рая в мача си срещу Брага от група Н на Шампионската лига. “Червените дяволи” отстъпваха с 0:2, но сътвориха пълен обрат, за да измъкнат победата с 3:2.

Гостите започнаха по блестящ начин на „Олд Трафорд“ и шокираха препълнените трибуни с два гола за 20 минути на Алан. Португалецът откри още във 2-ата минута, засичайки с глава центриране на Уго Виана. 18 по-късно Едер финтира Майкъл Карик край аут линията, и подаде на непокрития Алан, който без проблеми вкара за 0:2. Хавиер Ернандес върна домакините в мача с гола си в 25-ата минута след комбинация между Ван Перси и Кагава.

Уникална грешка на отбраната на гостите доведе до изравняване на резултата. В 62-ата минута защитникът Джони Еванс не успя да отиграе една топка в пеналта на Брага. Бранителите обаче също се замотаха и в създалото се меле футболистът на Юнайтед опъна мрежата за 2:2. Тоталният щурм на “червените дяволи” се увенча с успех четвърт час преди края на мача. Том Клевърли центрира и Чичарито с глава донесе победата за кеф на феновете по трибуните на “Олд Трафорд”.

0:1 Алан (2), 0:2 Алан (20), 1:2 Хавиер Ернандес - Чичарито (25), 2:2 Джони Еванс (62), 3:2 Хавиер Ернандес - Чичарито (74)

Манчестър Юнайтед: 1.Де Хеа, 6.Еванс, 28.Бютнер, 2.Рафаел, 16.Карик, 24.Флетчър, 23.Клевърли, 20.Ван Перси, 10.Рууни, 26.Кагава (46 - 17.Нани), 14.Ернандес (70 - 11.Гигс)
Спортинг (Брага): 33.Бето, 26.Пауло Винициус , 20.Ечежиле , 4.Нуно Коельо, 45.Уго Виана, 5.Рубен Аморим (80 - 10.Барбоса), 27.Кощодио, 14.Рубен Микаел (88 - 29.Зе Луис), 25.Леандро Салино, 30.Алан (86 - 8.Марсио Мосоро), 17.Едер