Барселона победи Селтик с 2:1 в мач от група G на Шампионската лига. Успехът на отбор №1 в света обаче дойде след кански мъки и с късен гол в добавеното време.  Мениджърът на Селтик Нийл Ленън изпълни обещанието си тимът му да не изпада в глуха защита на "Камп Ноу".

"Моята треньорска философия не ми позволява да карам отбора да стои само в отбрана, както Челси игра против Барселона. Ние ще се опитваме да създаваме голови положения, както беше в Москва. Това няма да е лесно, но ще се опитаме. Ние искаме да получим удоволствие от играта срещу Барселона", заяви часове преди сблъсъка Ленън.

Неговите момчета дори поведоха в 23-ата минута, когато Михаел Лустиг използва грешка на защитата на Барса и прониза Виктор Валдес – 0:1. Андрес Иниеста все пак успя да изравни секунди преди почивката. Цяло второ полувреме домакините упражняваха тотален натиск към вратата на “детелините”, но подредени отлично от своя треньор, те устояха почти до края.

В последната минута Вия с плътен шут уцели и гредата вдясно от вратаря. Селтик беше изключително близо до това да измъкне точка на един от най-негостоприемните стадиони в света. В 4-ата минута на добавеното време Адриано изсипа една топка в пеналта, а там младокът Джеймс Форест изпусна Жорди Алба и левият бек чукна топката в мрежата от 2 метра в мрежата – 2:1 за Барса! Агонията на гостите беше голяма. Мениджърът им Нийл Ленън дълго време не искаше да напусне терена и се държеше невярващо за главата. Това беше победа №100 за каталунците в турнира. Те все още нямат загуба от началото на сезона.

барселона_1.jpg1cel.jpgБарселона – Селтик 2:1
 0:1 Микаел Лустиг (18), 1:1 Андрес Иниеста (45), 2:1 Жорди Алба (90+4)

Барселона: 1.Валдес, 21.Адриано Кореа , 18.Жорди Алба, 15.Бартра, 14.Масчерано , 8.Иниеста, 6.Шави, 25.Алекс Сонг, 10.Меси, 9.Алексис Санчес (80 - 7.Давид Вия), 17.Педро (76 - 37.Тейо)
Селтик: 1.Форстър, 3.Изагуире, 21.Малгрю (76 - 33.Каял), 6.Уилсън, 23.Лустиг, 4.Амброуз, 8.Браун (63 - 15.Комънс), 16.Ледли, 67.Ваниама, 9.Самарас (43 - 49.Форест ), 88.Хуупър