Спартак (Москва) записа първа победа за този сезон в Шампионската лига, след като надви у дома Бенфика с 2:1 в среща от Група G.

Домакините започнаха по-активно мача на „Лужники” и още в 3-ата минута поведоха в резултата, след като испанският халф Хосе Мануел Хурадо даде чудесно извеждащо подаване към бразилския полузащитник Рафаел Кариока, който се разписа за 1:0. След гола последва отпускане в редиците на водения от Унай Емери тим. Гостите от Лисабон изравниха играта и в 33-ата минута аржентинецът Едуардо Салвио асистира на бразилския нападател Лима, изравнил резултата за 1:1. До края на полувремето Спартак (Москва) отново се хвърли в атака и се поздрави с ново попадение. В 43-ата минута след центриране отдясно на наказателното поле на гостите бразилският бранител Жардел изпревари своя сънародник Ари и си вкара злощастен автогол за 2:1.

След почивката домакините се дръпнаха в собствената си половина да бранят крехкия си аванс и разчитаха предимно на контраатаки. „Лисабонските орли” взеха инициативата и обсадиха наказателното поле на руския гранд, но трудно създаваха голови положения пред вратата на Ребров. Три минути преди влезлият като резерва Оскар Кардосо отправи силен удар, но Ребров се намеси решително и предотврати гол във вратата си. В крайна сметка усилията на гостите не бяха възнаградение и Спартак (Москва) се поздрави с първите си три точки от началото на груповата фаза.

След успеха си играчите на Унай Емери се изкачиха на трето място в групата с актив от 3 точки, докато Бенфика остана на последната четвърта позиция само с една точка.

ГРУПА “G”
1:0 Рафаел Кариока (3), 1:1 Лима (33), 2:1 Жардел (43-авт.)

Спартак (Москва): 32.Ребров, 5.Пареха, 17.Сучи , 34.Макеев, 21.Шелстрьом (79 - 3.Бризгалов), 19.Хурадо, 23.Д.Комбаров, 25.Билялетдинов (73 - 11.Велитон), 6.Рафаел Кариока, 49.Ананидзе (57 - 7.К.Комбаров), 9.Ари
Старши треньори: Унай Емери

Бенфика: 1.Артур Мораес, 24.Езекиел Гарай, 14.Макси Перейра, 33.Жардел, 35.Перес, 21.Матич (89 - 15.Ола Джон), 18.Салвио, 8.Бруно Сезар (65 - 20.Гайтан), 11.Лима , 25.Мелгарехо, 19.Родриго (65 - 7.Кардосо)
Старши треньор: Жорже Жезуш