Първенецът на Украйна Шахтьор (Донецк) надигра у дома европейския клубен шампион Челси и го срази с 2:0 в среща от третия кръг в Група E на Шампионската лига.

Двубоят на „Донбас Арена” бе доста динамичен и изпъстрен множество голови положения и пред двете врати. Първоначалният домакински натиск даде резултат още в 3-ата минута, когато Алек Тейшейра се измъкна от отбраната на Челси и със силен удар от близка дистанция простреля Чех за 1:0. И след гола „миньорите” от Донецк продължиха да бъдат по-активни. Малко след попадението Вилиан имаше шанс да удвои резултата, но хубавият му изстрел мина над вратата. В 24-ата минута се откри възможност за Челси, но Фернандо Торес я пропиля. До ново попадение през първата част така и не се стигна.

След почивката в 52-ата минута бразилецът Луис Адриано даде страхотен пас към своя сънародник Фернандиньо, който с диагонален удар удвои преднината на домакините – 2:0. И това попадение не охлади страстите, като и двата тима продължиха да атакуват в търсене на нови попадения. Домакините направиха повече пропуски, но въпреки това гостите от Лондон успяха да стигнат до почетно попадение в 88-ата минута, когато Бранислав Иванович проби по лявото крило и намери перфектно бразилеца Оскар, който вкара за крайното 2:1.Това бе 15-а поредна победа за Шахтьор като домакин във всички турнири.

След успеха си Шахтьор оглави класирането в групата с актив от 7 точки, докато Челси остава на втора позиция с 4 пункта.

1:0 Алекс Тейшейра (3), 2:0 Фернандиньо (52)р 2:1 Оскар (88)

Шахтьор (Донецк): 30.Пятов, 33.Срна, 5.Кучер , 26.Рац, 44.Ракитский, 3.Хюбшман , 10.Вилиан (88 - 20.Дъглас Коста), 7.Фернандиньо, 29.Алес Тейшейра (82 - 77.Илсиньо), 22.Мхитарян, 9.Луис Адриано
Челси: 1.Чех, 3.А.Коул , 26.Тери , 2.Иванович, 4.Давид Луис, 8.Лампард (18 - 17.Азар), 12.Оби Микел, 7.Рамирес, 11.Оскар, 9.Фернандо Торес (70 - 23.Стъридж), 10.Мата