Миньор (Пк) спечели с 1:0 символичното си домакинство срещу Етър. Перничани приеха съперника в Своге заради наказание с лишаване от домакинство.

Възпитаниците на Николай Тодоров – Кайзера бяха по-добри през почти целия мач и създадоха куп опасни положения. Бибишков, Милен Василев и Брахими обаче така и не успяха да пробият отбраната на “болярите” през първото полувреме.

След почивката картината на терена не се промени особено и отново перничани бяха по-активния тим. В крайна сметка логичното се случи в 71-ата минута, когато при центриране към задната греда Милен Василев засече топката и я прати в мрежата на Етър.

Това бе и седма загуба за “виолетовите” от началото на сезона. Ощастливени от трите точки агитката на Миньор пък започна да скандира “Идва ред на “Левски”, който е следващият съперника на тима в шампионата.

Миньор - Етър
1:0
1:0 Василев (71)

11 - Том проби отляво, но вместо да подаде на Бибишков стреля в аут
17 - Бибишков прави двойно подаване с Милен Василев, стреля, но бранител на Етър избива топката
22 - Милен Василев пробива в наказателното поле, стреля, но в аут
27 - Гаджалов е заменен от Нери
41 - Многоходова атака на Миньор, Бибишков се озовава на стрелкова позиция, но Русев се хвърля в кратата му и предотвратява опасността
49 - Садула пробва хубав удар, но Пейков спасява
51 - Милен Василев пада в наказателното поле на Етър след сблъсък с Тихомир Трифонов, съдията остава безмълвен и си навлича гнева на перничани
57 - Милен Василев стреля над вратата
60 - Брахими стреля с глава, Русев чисти от голлинията
71 - topka.jpg ГОООООЛ!!! Милен Василев засича с глава топката след центриране и открива резултата
79 - Стойчев стреля с глава, топката облиза гредата, но от външната страна

Миньор: 22. Боян Пейков, 5. Борислав Стойчев, 7. Милен Василев, 11. Илиян Илиев (69 - 77. Йордан Юруков ), 17. Ванчо Траянов, 20. Димитър Стоянов, 3. Иван Михов, 33. Том, 2. Райчев (46 - 99. Сабри Бумела), 76. Крум Бибишков, 42. Фарес Брахими
Резерви: 1. Николай Банков, 10. Томислав Павлов, 14. Ивайло Цветков, 15. Окечукво, 99. Сабри Бумела, 59. Венцислав Иванов, 77. Йордан Юруков
Треньор: Николай Тодоров

167.JPG
Етър:
88. Венцислав Димитров, 13. Костадин Гаджалов (27 - 12. Нери), 6. Тихомир Трифонов (57 - 3. Милчо Макенджиев), 15. Ивайло Русев, 28. Атанас Атанасов, 14. Четин Садула, 8. Николай Петров, 7. Радослав Анев (46 - 21. Мартин Станкев), 10. Ахмет Хикмет, 22. Красен Трифонов, 29. Дормушали Саидходжа
Резерви: 1. Цветомир Цанков, 3. Милчо Макенджиев, 21. Мартин Станкев, 20. Димитър Байдаков, 19. Благовест Ангелов, 17. Николай Николаев, 12. Нери
Треньор: Калоян Чакъров