“Левски” победи Берое в дербито от първия кръг на мъжката НБЛ. “Сините” спечелиха в Стара Загора с 84:69. Първото полувреме бе равностойно първо полувреме, но след почивката по-високата класа на гостите си оказа влияние.

За първи път разликата стана двуцифрена в третата част на мача – столичани дръпнаха с 13 точки. В последната четвърт "сините" контролираха двубоя и спряха всички опити на домакините да се доближат.

Най-резултатен за победителите бе Марко Маринович  с 23 точки и 7 асистенции. С дабъл-дабъл се отчете Димитър Димитров  - 11 точки и 11 борби, а 11 точки вкара и Чавдар Костов. За домакините 24 точки записа Реджи Холмс,  Уил Уокър завърши с 14 точки и 8 асистенции, а с 10 - Сергей Цветков.

Мачът бе исторически за домакините, които отново са в елита за първи път от повече от 40 години. В следващия кръг беройци гостуват на Черно море Варна в петък (26 октомври), а ден по-късно “Левски” е домакин на Балкан.