Вицешампионът Пирин Балканстрой победи ЦСКА в зрелищен мач, постигайки обрат до 3:2 гейма (20:25, 21:25, 25:21, 25:21, 15:13) в собствената си зала "Септември" в Разлог. Двубоят беше от 2-ия кръг на мъжката волейболна Суперлига.

В залата в Разлог присъства националният селекционер Камило Плачи, който изгледа на живо интригуващия сблъсък.

Възпитаниците на Александър Попов поведоха набързо с 2:0 гейма, но в последствие предоставиха инициативата в играта на домакините и допуснаха втора поредна загуба с 2:3. На старта на първенството в Суперлигата "армейците" бяха победени от Монтана.

В тайбрека на двубоя в Разлог по подобие на цялата среща ЦСКА отново имаше преднина при 8:6 и 12:10. Именно тук Мирослав Живков взе второто си прекъсване в тайбрека. Йордан Желязков преодоля блокадата на столичани за 11:12. Пирин поведе с 13:12 след няколко добри сервиса на Чоно Пенчев. Бойко Бонев изравни до 13:13. Пирин стигна до мачбол при 14:13 след мощна атака на Йордан Желязков по блока. При следващото разиграване волейболистите на домакините успяха да завършат успешно атаката си и спечелиха гейма с 15:13, а с това и срещата.

БЛИЦ припомня, че на старта Пирин Балканстрой отвя с 3:0 гейма Виктория Волей.