Италия победи Дания с 3:1 в дербито от група “В” на световните квалификации. Фаворитът в нашата група Италия премина през тежки моменти, но успя да грабне безценните три точки пред възторжените тифози, изпълнили наполовина стадион "Сан Сиро" в Милано.

На вратата на европейските вицешампиони застана Морган де Санктис вместо контузения капитан Джанлуиджи Буфон. Още в самото начало стражът сбърка и щеше да подари топката на тарана на гостите Никлас Бендтнер. Мегазвездата на “скуадра адзура” Марио Балотели пропусна от две чисти положения. В 33-ата минута с шут извън наказателното поле Рикардо Монтоливо препарира вратаря на гостите Стефан Андерсен. Пет минути по-късно Даниеле де Роси с глава направи 2:0, след като засече центриране на Пирло. Вилиам Квист върна датчаните в мача с гол секунди преди почивката. Малко след подновяването на играта нападателят Освалдо получи червен картон и Италия доигра мача с 10 души. Въпреки това момчетата на Чезаре Прандели не спряха да атакуват и в 54-ата минута Балотели използва грешка на отбраната на съперника и се разписа за крайното 3:1.

”Скуадра адзура” е едноличен лидер в групата с 10 точки. На второ място е България с 6 точки, но нашите имат мач повече от Чехия (5 точки), Армения (3), Дания (2) и Малта (0).

Италия – Дания 3:1

Голмайстори:
1:0 Рикардо Монтоливо (33), 2:0 Даниеле де Роси (37), 2:1 Уилям Квист Йоргенсен (45), 3:1 Марио Балотели (54)

Италия: Морган де Санктис, Джорджо Киелини, Федерико Балдзарети, Инацио Абате, Андреа Бардзали, Клаудио Маркизио (Антонио Кандрева, 74), Даниеле де Роси, Рикардо Монтоливо (Емануеле Джакерини, 85), Андреа Пирло, Марио Балотели (Матиа Дестро, 89), Пабло Освалдо

Дания: Стефан Андерсен, Симон Кяер, Даниел Агер, Ларс Якобсен, Николай Стокхолм, Уилям Квист Йоргенсен (Томас Каленберг, 60), Кристиан Ериксен, Микаел Крон - Дели (Якоб Поулсен, 83), Микаел Силбербауер (Каспер Лоренцен, 72), Денис Ромедал, Никлас Бендтнер

Жълти картони: Де Роси, Де Санктис (Ит); Квист, Стокхолм, Бендтнер (Дан)
Червен картон: Освальдо (46)

Съдия: Дамир Скомина