Иран победи като домакин Южна Корея с 1:0 в световна квалификация от Група „А” на зона Азия. Единственият и победен гол за домакините вкара бившият халф на Осасуна Джавад Некунам (75).

През първото полувреме в Техеран играта бе много равностойна и двата тима не успяха да си отбележат гол. След почивката в 55-ата минута Шоаей от домакините получи втори жълт и съответно червен картон. Въпреки това играчите на португалския специалист Карлош Кейрош успяха да спечелят трите точки, след като в 75-ата минута бившият халф на Осасуна Джавад Некунам вкара победен гол за тях.

След успеха си Иран излезе на второ място в групата със 7 точки, докато „тигрите” от Южна Корея остават лидери също със 7 пункта, но с по-добра голова разлика.