Беларус записа първа победа в световните квалификации, след като спечели у дома срещу Грузия с 2:0 в мач от Група “I” на зона Европа. Мачът беше ръководен от българска съдийска бригада начело със Станислав Тодоров, който показа осем жълти картона и донесе късмет на домакините за първия им успех в кампанията.

Ветеранът Александър Хлеб и съотборниците му си изковаха победата още през първото полувреме. В 6-ата минута Ренан Бресан откри резултата за 1:0, а в 28-ата минута асистира и за попадението на Станислав Драгун, който бе точен за 2:0. До края на срещата гостите от Грузия така и не успяха да отбележат поне почетно попадение.

След първия си успех Беларус вече е на предпоследното четвърто място с 3 точки от 4 мача, докато Грузия остава на трета позиция с 4 пункта също след 4 изиграни срещи.