Ирак допусна обрат срещу Австралия от 1:0 до 1:2 в световна квалификация от Група “B” на зона Азия. Мачът се игра в катарската столица Доха, а това бе първи успех за австралийците в световните квалификации.

След нулево първо полувреме домакините изненадващо поведоха в 72-ата минута, когато Ахмед Кано бе точен за 1:0. Последва натиск на „кенгурата”, които в рамките на 4 минути постигнаха пълен обрат. В 80-ата минута след центриране от корнер Тим Кейхил се извиси над всички и с глава изравни за 1:1. Четири минути по-късно и Арчи Томпсън бе точен с глава за крайното 1:2.

Така с първата си победа в световните квалификации Австралия вече има 5 точки и се изкачва на второ място във временното класиране, докато Ирак е на последната позиция с 2 пункта.