С два гола на Лионел Меси и един на Серхио Агуеро Аржентина победи Уругвай с класическото 3:0 и си върна първото място в зона "Южна Америка" на световните квалификации. Домакините вкараха всичките попадения през второто полувреме. Преди почивката зрителите на стадиона в Мендоса видяха малко интересни моменти.

Възпитаниците на Алехандро Сабела поведоха едва в 66-ата минута. Меси направи двойно подаване с Анхел ди Мария и засече центрирането на крилото на Реал Мадрид за 1:0. Меси и Ди Мария участваха и в атаката за второто попадение, отбелязано от Кун Агуеро. Нисичкият нападател се разписа отблизо след перфектна комбинация. В 80-ата минута Меси вкара втория си гол в мача и общо 30-и с националната фланелка. Звездата на световния футбол бе точен от фаул. Успехът върна Аржентина на първото място в класирането, където за няколко часа се бяха настанили Колумбия и Еквадор. Уругвай е на четвърта позиция.

АРЖЕНТИНА - УРУГВАЙ 3:0
1:0 Меси (66), 2:0 Агуеро (75), 3:0 Меси (80)