Англия би Сан Марино с 5:0 в световна квалификация от група H. След този протоколен успех, „трите лъва“ оглавяват временното класиране със 7 точки, на три пред Черна гора, който обаче е с мач по-малко. Победата на “Уембли” можеше да бъде и двуцифрена, но момчетата на Рой Ходжсън просто пожалиха безпомощния съперник. Суперзвездата Уейн Рууни откри “чак” в 35-ата минута от дузпа, а Дани Уелбек покачи секунди по-късно. След почивката мерникът на домакините се подобри и отново Рууни (68) наказа пореден гаф на защитата на гостите за 3:0. Уелбек вкара за 4:0 в 71-ата минута, а Окслейд Чембърлейн фиксира крайното 5:0 в 77-ата.

Единствената неприятна новина от лагера на домакините е контузията, която получи още в началото на срещата Тио Уолкът. Талантът пострада след сблъсък с противниковия вратар, а на мястото на пострадалия влезе Арън Ленън.

ГРУПА "Н"
Англия - Сан Марино 5:0
1:0 Уейн Рууни (35-дузпа), 2:0 Дани Уелбек (37), 3:0 Уейн Рууни (70), Дани Уелбек (72), 5:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн (77)

Молдова - Украйна 0:0