Хърватия обърна Македония с 2:1 в Скопие и заедно с Белгия оглавява класирането в група "А" на световните квалификации. Демири откри за домакините в 16-ата минута, но още до почивката Ведран Чорлука изравни, а през второто полувреме Иван Ракитич донесе важните три точки на "шахматистите".

Хърватите изиграха най-добрия си мач под ръководството на Игор Щимац. Първото полувреме беше равностойно, но втората част премина под доминацията на гостите. В герой се превърна Ракитич, който беше и най-добрият на терена. Халфът на Севиля донесе победата на Хърватия с мощен удар от около 30 метра. "Шахматистите" имаха досега лошо спомени от визити в Скопие. През придешното си гостуване тук през 2007 г. те паднаха с 0:2. Това обаче е единствената победа на Македония срещу тях в 8 срещи, като има 5 загуби и 2 равенства.