Ейре отстъпи у дома на Германия с разгромното 1:6 в световна квалификация от Група “C” на зона Европа. Това бе трета поредна победа за Бундестима в групата.

Играчите на италианския специалист Джовани Трапатони удържаха нулевото равенство чак до 32-ата минута, когато започна головото шоу на германците с попадение на Марко Ройс за 0:1 след асистенция на Марсел Шмелцер. Осем минути по-късно Жером Боатенг пусна страхотен пас към Ройс, който с бомбен шут от около 23 метра вкара втория си гол в мача за 0:2. До почивката нови попадения не паднаха.

През втората част в 55-ата минута Бундестима получи правото да изпълни дузпа, а Месут Йозил бе непоколебим от бялата точка за 0:3. Три минути по-късно дойде и редът на Мирослав Клозе, който се възползва от подаване на Томас Мюлер и реализира за 0:4. Страхотен удар на влезлия като резерва Тони Кроос доведе нещата до 0:5 в 61-ата минута. Същият този Кроос се разписа и в 83-ата минута за 0:6. Накрая домакините натиснаха и все пак стигнаха до почетно попадение във втората минута на добавеното време, когато Андрю Кеог оформи крайното 1:6.

След победата си Германия е лидер в групата с 9 точки от 3 мача, докато Ейре остава на трета позиция с 3 пункта.

ГРУПА "С"
Ейре – Германия 1:6
0:1 Марко Ройс (32), 0:2 Марко Ройс (40), 0:3 Месут Йозил (54-дузпа), 0:4 Мирослав Клозе (58), 0:5 Тони Кроос (61), 0:6 Тони Кроос (83), 1:6 Андрю Кеог (90+2)
Казахстан - Австрия 0:0
Фарьорски острови - Швеция 1:2
1:0 Рогви Балдвинсон (57), 1:1 Александър Качаниклич (65), 1:2 Златан Ибрахимович (75)