Холандия записа резонна домакинска победа над аутсайдера Андора с класическото 3:0 в световна квалификация от Група “D” на зона Европа.

Възпитаниците на Луис Ван Гаал взеха инициативата с първия съдийски сигнал и още в 7-ата минута Хунталаар изведе Рафаел ван дер Ваарт, който вкара за 1:0. Осем минути по-късно Джърмейн Ленс асистира на Клаас Ян Хунтелаар, реализирал за 2:0. Постепенно „лалетата” намалиха оборотите и не отбелязаха нови попадения до почивката. През втората част в 50-ата минута Рубен Схакен оформи крайното 3:0.

След победата си „оранжевите” оглавиха класирането с 9 точки от 3 мача и по-добра голова разлика от тима на Румъния, който по-рано изненада като гост Турция с 1:0. Андора остава на последно място без актив и без отбелязан гол.

ГРУПА "D"
Холандия – Андора 3:0
1:0 Рафаел Ван дер Ваарт (7), 2:0 Клаас Ян Хунтелаар (15), 3:0 Рубен Схакен (50)
Турция - Румъния 0:1
0:1 Георге Грозав (45+1)
Естония - Унгария 0:1
0:1 Тамаш Хайнал (46)