Фарьорските острови допуснаха домакински обрат срещу Швеция от 1:0 до 1:2 в световна квалификация от Група „C” на зона Европа.

През първото полувреме гостите имаха превъзходство, но така и не се стигна до попадения. Доста изненадващо в 57-ата минута Рогви Балдвинсон изведе домакините напред в резултата с премерен удар от около 18 метра. Реакцията на шведите бе бърза и в 65-ата минута Ибрахимович даде страхотен пас към Александър Качаниклич, който изравни за 1:1. Натискът на гостите се засили и в 75-ата минута Ибрахимович сам направи обрата пълен за 1:2. До края на мача нови голове не паднаха.

След победата си Швеция остава на второ място в групата с 6 точки, докато Фарьорските острови са на последно място без актив.

В друга среща от тази група, играна по същото време, Казахстан и Австрия поделиха точките след безлично 0:0 в Астана. И двата тима имат по една точка и запазват съответно петата и четвъртата си позиция.

ГРУПА "С"
Фарьорски острови - Швеция 1:2
1:0 Рогви Балдвинсон (57), 1:1 Александър Качаниклич (65), 1:2 Златан Ибрахимович (75)