Чехия победи като домакин Малта с 3:1 в световна квалификация от Група “B” на зона Европа. В тази група е и националният тим на България.

Домакините поведоха на „Доосан Арена” в Пилзен с гол на бранителя на Вердер Теодор Гебре Селасие в 34-ата минута след пас на Лимберски – 1:0. Четири минути по-късно Родерик Брифа изненадващо възстанови статуквото за 1:1.

След почивката всичко си дойде на мястото, след като в 52-ата минута Ирачек асистира на нападателя Томаш Пекхарт, който се разписа за 2:1. В 67-ата минута пък Плашил подаде към Ян Резек, оформил и крайното 3:1 в срещата.

С успеха си чехите събират 4 точки и изместват България от второто място във временното класиране. Играчите на Любослав Пенев обаче играят по-късно на Националния стадион „Васил Левски” срещу Дания. Малта остава твърдо на последната позиция без точков актив.

ГРУПА "В"
Чехия - Малта 3:1
1:0 Tеодор Гебре Селасие (34), 1:1 Родерик Брифа (38), 2:1 Томаш Пекхарт (52), 3:1 Ян Резек (67)