ЦСКА победи Славия с 2:0 в столичното дерби от 8-ия кръг, което се състоя на стадиона в квартал “Овча купел”. Головете реализираха Лукас Саша още в 30-ата секунда и Михаил Венков в 90-ата минута. Част от зрителите, сред които и президентът на Славия Венцеслав Стефанов още не бяха заели местата си, когато бразилецът с мощна тупалка от около 30 метра прати топката първо в гредата, след това в гърба на вратаря Георги Петков и зад голлинията.

“Червените” постигнаха втора поредна победа и събраха 14 точки, с които заемат 5-о място. Лидер е Лудогорец с 24, “Левски” е с 22, а “Ботев” (Пловдив) излезе трети с 16. Литекс е на четвърто място с 14 точки, колкото има и петият ЦСКА, но с по-лоша голова разлика. Славия слезе на шесто място с 13 точки.

Треньорът на Славия Мартин Кушев изгледа двубоя от трибуните, тъй като беше наказан, а от пейката наставления даваше помощникът му Йордан Петков. “Белите” излязоха с традиционната си защита - Живко Желев, Даниел Златков, Виктор Генев и Радослав Димитров. Генев обаче беше ляв бек, а в центъра на терена действаха Живко Желев и Даниел Златков. В средата на терена започнаха Янко Сандански, дебютантът Николай Чипев и Филип Филипов. В атака действаше триото Здравко Лазаров, Петър Димитров и Владислав Златинов.

Стойчо Младенов отново не разчиташе на некартотекираните Мишел Платини и Себастиян Скиорили. В защита излязоха Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Михаил Венков. В средата на терена си партнираха Тодор Янчев и Лукас Саша. Титуляр на мястото на разочаровалия в предишния мач с Етър Нджонго Присо излезе Серж Нюаджи, който действаше по едното крило, а по другото игра Антон Карачанаков. В атака си помагаха Абел Анисе и Тасио.

ЦСКА поведе още в 30-ата секунда. Бразилецът стреля от около 30 метра, топката срещна левия страничен стълб, след това в гърба на Георги Петков и влезе във вратата. След попадението ЦСКА продължи да играе по-добре. В 10-ата минута обаче Здравко Лазаров уцели гредата от външната страна след изстрел от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. В 19-ата минута отново Електричката се пребори със защитата на ЦСКА, но би слабо по земя и не намери целта. В 24-ата минута Николай Чипев направи два поредни фаула, което ядоса Стойчо Младенов и резервната скамейка на “армейците”, но съдията Калин Людмилов не маркира нито едно от двете нарушения. До края на първото полувреме играта се понакъса, реферът спести жълт картон на Бандаловски, но след това се поправи.

ЦСКА направи по-силно второ полувреме и логично стигна до победата, макар и с късен гол в 90-ата минута. В 61-ата минута Карачанаков беше изведен в половината на Славия, вратарят Георги Петков излезе доста пред наказателното си поле и изби топката. От скамейката на ЦСКА поискаха игра с ръка, но съдията показа, че Петков е отиграл с гърди. В 67-ата минута Карачанаков беше заменен от Сержиньо, който освежи офанзивната мощ на “армейците”. В следващата минута Иван Бандаловски уцели гредата. Треньорският щаб на Славия реагира с влизането в игра на Акиоши на мястото на Виктор Генев. В 79-ата минута Здравко Лазаров стреля от пряк свободен удар, но Тасио изчисти с глава. В 83-ата минута Живко Желев поиска дузпа за нарушение срещу него в наказателното поле, но Калин Людмилов не отсъди нарушение. В последната 90-а минута Михаил Венков оформи крайното 2:0 след точен изстрел с глава.