“Ботев” (Пловдив) победи като домакин с 2:0 Локомотив (София) в мач от 8 кръг на “А” група. И двата гола бяха дело на младежкия национал Тодор Неделев.

“Ботев” може повече да съжалява, че не водеше на почивката в резултата. Домакините имаха териториално предимство и често излизаха на стрелкови позиции. Още в първите минути Станислав Костов на два пъти бе изведен сам срещу вратаря на Локомотив, но и в двата случая Галев се намеси подобаващо. До края на първите 45 минути с пропуски се отличиха Тодор Неделев и Иван Цветков. Гостите от Локомотив отвърнаха с опасен удар на Георги Христов и греда на Кристиян Добрев.

Втората част започна ударно за “канарчетата”. Няколко минути след началото му Тодор Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар и откри резултата в полза на домакините. Това бе първи гол в “А” група за таланта на пловдивчани.

В 67-ата минута отново Неделев бе в прегръдките на своите съотборници, след като прониза за втори път Галев. Младежкият национал овладя топката и стреля силно от 15 метра. Галев се разтегна, но не достатъчно и топката влетя в мрежата.

До края на мача играта бе отворена, с положения и пред двете врати, но трети гол не падна.

Победата прати “канарчетата” на трето място във временното класиране на “А” група с 16 точки. Столичните "железничари" останаха на 9-а позиция с 9 точки.

"Ботев" (Пд) - Локомотив (Сф) 2:0
1:0 Тодор Неделев (51), 2:0 Тодор Неделев (67)

Мачът по минути!

2- Станислав Костов излезе сам срещу Галев, но не успя да го преодолее
8- Удар с глава на Паласуелос - над вратата
16- Диагонален удар от средна дистанция на Йордан Христов, който преминава встрани от вратата на гостите
21- Шут на Кристиян Добрев, който среща гредата
26- Иван Цветков стреля право в ръцете на вратаря Галев
39- Изстрел на Велев от дистанция, но неточно
42- Дяков пробва Галев с далечен удар, но вратарят се намесва стабилно и улавя
64- Удар на Вандер, но топката попада право в ръцете на Галев
73- Цветков засече с глава центриране от корнер, Галев лови
"БОТЕВ" (Пд):23.Ернестас Шеткус, 11.Йордан Христов, 14.Ангел Рахов, 5.Бобан Грънчаров, 26.Артур Енрике, 10.Томаш Иршак, 16.Рубен Паласуелос, 18.Станислав Костов, 6.Костадин Дяков(46-9.Вандер Виейра), 8.Тодор Неделев, 19.Иван Цветков
Резерви: 1.Христов Иванов, 17.Ивайло Димитров, 89.Стефан Станчев, 28.Лазар Марин, 90.Петър Атанасов, 7.Мариян Огнянов, 9.Вандер Виейра
Старши треньор: Ферарио Спасов

ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 11.Кристиян Добрев, 3.Йордан Върбанов, 2.Костадин Велков, 6.Александър Бранеков, 16.Мартин Димитров, 77.Даниел Пеев, 12.Димитър Телкийски, 7.Васил Велев(54-14.Димитър Илиев), 19.Светослав Петров, 23.Георги Христов
Резерви: 33.Емил Михайлов, 18.Александър Дюлгеров, 25.Илиян Гаров, 88.Атанас Борносузов, 9.Антонио Павлов, 14.Димитър Илиев, 90.Младен Стоев
Треньор: Антон Велков