Черноморец постигна третата си победа от началото на сезона. "Акулите" обаче стигнаха много трудно до успеха с 2:1 над "Ботев" (Враца) в среща от 8-ия кръг  на "А" група. Бургазлии си отбелязаха автогол в средата на първата част чрез Георги Терзиев, но Венци Христов и Исуф Утара се погрижиха за трите точки.

Двубоят на стадион "Лазур" започна със спорно положение още в първата минута. Топката рикошира в тялото на Николай Маринов след удар с глава на Даниел Младенов и домакините поискаха 11-метров наказателн удар. Такъв обаче главният съдия Николай Йорданов не видя.

Очаквано домакините владееха инициативата и бяха по-активни. В 20-ата минута обаче късметът се усмихна на "Ботев" и те поведоха в резултата. Георги Терзиев се опита да попречи на Руслан Куанг да центрира и топката влезе във вратата на Стоян Колев.

Много бързо след това натискът на "акулите" доведе до така желания резултата. В 28-ата Венци Христов остана непокрит в пеналтерията и плътен удар изравни - 1:1. Веднага след това треньорът на врачани извади Варела и пусна в игра Александър Якимов.

Въпреки това до почивката Черноморец продължи да тормози защитата на гостите си, която действаше стабилно и запази ремито.

След почивката "акулите" съвсем очаквано продължиха с натиска. В 50-ата Пламен Димов имаше възможност да се разпише, но от удобна позиция с глава пропусна. След това и Венци Христов не среща успех пред Михаил Иванов.

В 61-ата обаче защитата на "Ботев" беше приспана след хубаво подаване на Христов, от което сам срещу вратаря Исуф Утара се разписа за 2:1. След попадението Черноморец видимо се поуспокои и се опитваше да изгражда постепенно своите атаки. Без прибързани действа.

Гостите имаха желание да организират атаки, но рано-рано те бяха разбивани от играчите на Димитър Димитров. Дори в 84-ата те останаха с човек по-малко за втори жълт картон на Николай Христов. В крайна сметка резултатът от 2:1 се запази непроменен и "акулите" се поздравиха с третата си победа от началото на сезона.

Черноморец - "Ботев" (Враца) 2:1
0:1 Георги Терзиев (20-автогол)
1:1 Венци Христов (28)
2:1 Исуф Утара (62)

Мачът по минути!
1 - Опасно! Черноморец има претенции за дузпа. Топката рикошира в тялото на Николай Маринов след удар с глава на Даниел Младенов и домакините поискаха 11-метров наказателн удар.
8 - Добра намеса на Жайро в наказателното поле срещу навлезлия опасно Венци Христов.
10 - Нова намеса на играч на "Ботев" след опит за центриране на Крум Стоянов отляво.
20 - topka.jpg  ГОООЛ! "Ботев" (Враца) открива резултата. Георги Терзиев си отбеляза автогол след центриране на Руслан Куанг.
25 - Решителна намеса на Михаил Иванов след центриране на Даниел Младенов.
28 - topka.jpg ГОООЛ! Венци Христов изравнява резултата, след като беше оставен непокрит в пеналтерията.
29 - smqna.jpg Смяна в състава на гостите - Варела отстъпва мястото си на Александър Якимов.
35 - Домакините категорично владеят инициативата. Липсва обаче точност в действията им пред вратата на "Ботев".
37 - Опасно! Добра намеса на Михаил Иванов след остро центриране на Исуф Утара.
========================================
50 - Опасно! Пламен Димов с глава пропуска да изведе Черноморец напред.
53 - Смяна за Черноморец. Лъчезар Балтанов влиза на мястото на Тодор Паланков.
62 - topka.jpg ГОООЛ! Натискът на домакините най-после доведе до резултат в тяхна полза. Обратът е вече факт след гол на Утара, изведен от Венци Христов сам срещу Михаил Иванов.
65 - Първи удар за гостите след почивката, който е дело на Жайро и не е в очертанията на вратата.
78 - Играчите на Черноморец се поуспокоиха след втория гол във вратата на "Ботев". Сега играчите на Димитър Димитров разиграват продължително и не бързат пред Михаил Иванов.

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 3.Георги Терзиев, 6. Тодор Паланков (53 - 30.Лъчезар Балтанов), 9.Преслав Йорданов, 22.Цветомир Цонков, 10.Венцислав Христов, 17.Крум Стоянов, 25.Пламен Димов, 32.Исуф Утара , 44.Венелин Филипов, 11. Даниел Младенов
Резерви: 1.Ник Дашев, 5.Николай Николов, 14.Ангелов, 30.Лъчезар Балтанов, 19. Дрянов, 20. Яни Пехливанов
Треньор: Димитър Димитров

"БОТЕВ" (ВР): 21. Михаил Иванов, 13. Николай Маринов (39 - 4. Дарко Савич), 22. Руслан Куанг, 6. Жайро Родригес, 5. Бруно Висенте, 19.Николай Христов, 8. Владислав Романов (60 - 14. Николай Николов), 9. Игнасио Варела (29 - 11. Александър Якимов), 7. Илия Илиев, 17. Атанасов, 20. Асен Георгиев
Резерви: 1. Христо Митов, 3. Мартин Василев, 10. Масимилиано Амендола, 4. Дарко Савич, 11. Александър Якимов, 14. Николай Николов.
Старши треньор: Тони Здравков