Шампионът на България Лудогорец се наложи без изненада с 3:0 над гостуващия Миньор в среща от 8-ия кръг на "А" група.

Напълно очаквано първото полувреме премина под диктовката на домакините. Лудогорец тотално владееше топката и видимо на по-бавни обороти тормозеше съперника.

След четвърт час разградчани поискаха дузпа, след като капитанът Емил Гъргоров беше повален в наказателното поле. Съдията Мартин Богдев обаче не посочи бялата точка.

Логичното се случи в 23-ата минута, когато Емил Гъргоров беше изведен зад защитата на Миньор. Халфът се забави и подаде на Марселиньо, за да може бразилецът да вкара за 1:0. Резултат, който се запази непроменен до края на първото полувреме.

След паузата "зелените" стигнаха набързо до нови два гола, от дузпи. Първо в 51-ата Милен Василев игра с ръка на голлинията и беше изгонен. От бялата точка малко след това Иван Стоянов отбеляза за 2:0. След това в 60-ата влезлият като резерва Сабри Бумела повтори упражнението пред Банков. Той обаче видя само жълтия цвят, а Мирослав Иванов не сбърка от 11-те метра за класическото 3:0.

С новите три точки Лудогорец продължава без загуба и вече има в актива си 24 на върха в класирането. Миньор остава на дъното само с 2 т.

Лудогорец - Миньор (Перник) 3:0
1:0 Марселиньо (23), 2:0 Иван Стоянов (53-дузпа), 3:0 Мирослав Иванов (63-дузпа)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ В "А" ГРУПА

КЛАСИРАНЕТО В "А" ГРУПА

Мачът по минути!
1- svirkata.jpgНачало на мача
11 - Неточен удар на Мирослав Иванов
14 - Опасно! Лудогорец с претенции за дузпа, след като Гъргоров падна в наказателното поле.
23 - topka.jpg ГОООЛ! Гъргоров излезе сам срещу вратаря отляво, изчака и пусна топката към Марселиньо, който от няколко метра не сбърка на празна врата.
33 - Съвсем очаквано Лудогорец играе повече с топката и се опитва да стигне до втори гол.
36 - Удар над вратата на Иван Стоянов.
=======================================
46 - smqna.jpg Смяна на почивката за домакините. Капитанът Емил Гъргоров е отстъпил мястото си на Жуниор Кишада.
51 - 4erven.jpg Дузпа за Лудогорец. Милен Василев игра с ръка на голлинията и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Играчът на Миньор е изгонен.
65 - jalt.jpg Нова дузпа за Лудогорец. Този път Сабри Бумела играе с ръка в полето и получава само жълт картон.
79 - Лудогорец отне с още от темпото, Миньор няма никакъв шанс дори да стигне до положение пред Иван Чворович.

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Иван Чворович, 25. Йордан Минев, 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт, 33. Любомир Гулдан (82 - 27.Моци), 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков, 22. Мирослав Иванов (68 - 99. Франк Гела), 84. Марселиньо, 73. Иван Стоянов, 23. Емил Гъргоров (46 - 11.Жуниор Кишада)
Резерви: 1. Урош Голубович, 14. Мичел Бургзорг, 11. Жуниор Кишада, 19. Димо Бакалов, 9. Роман Безяк, 99. Франк Гела, 27. Моци
Треньор: Ивайло Петев

МИНЬОР: 1.Николай Банков, 2. Райчев, 3.Иван Михов, 5.Борислав Стойчев, 7. Милен Василев, 33.Том, 15. Ивайло Цветков, 17. Ванчо Траянов, 23. В. Василев, 42.Фарес Брахими, 59. Венцислав Иванов
Резерви: 22.Боян Пейков, 6. Хаджиев, 9.Николай Владинов, 13.Ивайло Стоянов, 18. Искрен Писаров, 77.Йордан Юруков, 99. Сабри Бумела
Треньор: Николай Тодоров