Черно море победи Берое с 2:1 в мач от 8-ия кръг на “А” група. Успехът е първи за новия треньор на варненци Адалберт Зафиров, който смени Стефан Генов. “Моряците” завоюваха едва втората си победа от началото на сезона, първата беше на 18 август с 1:0 като гост срещу Етър. След двубоя с “болярите” Черно море записа три равенства и две загуби. Головете за днешния успех реализираха Георги Божилов (45) и Дончо Атанасов (58), за гостите от Стара Загора се разписа Елиаш (50).

Добър мач за Черно море днес изиграха лидерът Георги Илиев, Дончо Атанасов и вратарят Георги Китанов. Целият отбор заслужава добра оценка, но тримата имаха основна заслуга за успеха. Домакините започнаха по-силно и в 5-ата минута Георги Илиев стреля покрай вратата. В 12-ата минута отново халфът, който получи повиквателна за националния отбор за мачовете с Дания и Чехия, отново шутира, но не намери целта. След средата на първото полувреме и гостите погледнаха към вратата на Черно море. В 31-ата минута Де Салеш стреля, но покрай дясната греда. Последва опасен удар на Педро Еуженио, но отново встрани от вратата.

В добавеното време на първото полувреме Черно море поведе с 1:0. След изпълнение на корнер Георги Божилов стреля от малък ъгъл и топката влезе във вратата, като Акалски не успя да избие.

В 50-ата минута Берое изравни. Педро Еуженио центрира и Елиаш игра с глава в наказателното поле, топката придоби странна парабола и се озова в лявата сглобка на вратата, пазена от Георги Китанов. Треньорът на Черно море Адалберт Зафиров реагира и пусна Паломино на мястото на Георги Божилов. Последва добър удар на Георги Илиев, на Акалски улови.

В 58-ата минута Дончо Атанасов реализира за 2:1, с което донесе трите точки на варненци. Георги Илиев изведе нападателя от дълбочина, защитата на Берое го изпусна, след което необезпокояван вкара във вратата на старозагорци. След попадението Дончо Атанасов клекна в наказателното поле на Берое и вдигна ръце към небето. Преди няколко дни почина брата на футболиста.

След попадението гостите от Стара Загора владееха повече топката. В 66-ата минута вратарят на “моряците” Георги Китанов едва изби добър изстрел на Еуженио от пряк свободен удар. Последваха два поредни корнера, при които имаше опасност, но при втория Де Салеш прати топката на сантиметри покрай гредата. В 76-ата минута Паломино изпусна да вкара след страхотен шут, но Кирил Акалски се намеси още по-добре и изби топката с една ръка. В 82-ата минута голмайсторът на Черно море Дончо Атанасов беше сменен, при което получи аплодисменти и от двете агитки. Както е известно, нападателят игра няколко сезона и беше любимец на феновете на Берое. Минута след това Стефан Велев прати топката във вратата на Черно море, но много преди това съдиите бяха маркирали засада.

Мачът по минути тук

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ В "А" ГРУПА

КЛАСИРАНЕТО В "А" ГРУПА

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 2:1

1:0 Георги Божилов (45), 1:1 Елиаш Да Силва (50), 2:1 Дончо Атанасов (61)

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 3.Росен Колев, 4. Детелин Димитров, 23.Симеон Симеонов, 15.Александър Александров, 5.Камазола, 25.Сашо Александров, 8. Дончо Атанасов (82 - 19.Християн Попов), 21.Георги Илиев, 30.Илиян Капитанов (76 - 20.Стамен Ангелов), 14.Георги Божилов (51 - 9.Ермес Паломино)
Резерви: 22.Пламен Колев, 18.Ивелин Янев, 9.Ермес Паломино, 19.Християн Попов, 20.Стамен Ангелов, 91.Живко Атанасов, 99.Атанас Илиев
Треньор: Стефан Генов

ber.jpg БЕРОЕ: 12.Кирил Акалски, 2.Здравко Илиев (75 - 11.Родолфо Шавиер Невес), 6.Иво Иванов(56 - 25. Мирослав Енчев), 3.Владимир Зафиров (к), 28.Веселин Пенев, 21.Елиаш Да Силва (80 - 19.Мартин Райнов), 77.Педро Еуженио, 28.Веселин Пенев, 88.Давид Каядо, 22. Жоао Франциско де Салеш, 16.Стефан Велев, 8.Алберто Лоузейро
Резерви: 33. Теодор Скорчев, 25. Мирослав Енчев, 15. Георги Динков, 9. Иван Горанов, 19.Мартин Райнов, 14. Игнат Дишлиев, 11. Родолфо Шавиер Невес
Треньор: Ивко Ганчев