Гол от дузпа на Марио Балотели в последната минута донесе на Манчестър Сити домакинското равенство 1:1 с Борусия (Дортмунд) в мач от Група “D” на Шампионската лига.

Германският шампион игра впечатляващо през първото полувреме и Джо Харт имаше няколко решителни намеси. С подобни изяви се отличи и неговият германски колега Роман Вайденфелер.

Тимът на Юрген Клоп откри резултата в 61-ата минута, когато Марко Ройс пресече подаване на резервата Джак Родуел и стреля покрай вратаря Харт.

Борусия (Дортмунд) продължи да доминира в играта, но невероятното представяне на Харт предотврати нов гол във вратата му. “Жълто-черните” платиха за пропуските си в последната минута, когато топката се удари в ръката на Невен Суботич в наказателното поле след удар на Серхио Агуеро.

Съдията Павел Краловец отсъди дузпа, а Марио Балотели, появил се в игра като резерва в края на мача, беше точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.

По този начин “гражданите” взеха първата си точка в Група “D” на Шампионската лига и продължават да нямат домакинска загуба в Европа от сезон 2008/09, когато отстъпиха на Мидтиланд.

Борусия (Дортмунд) заема второ място в класирането на групата с четири точки, на две зад лидера Реал (Мадрид). Манчестър Сити е трети с една точка, а Аякс е последен без спечелен актив.

Манчестър Сити - Борусия (Дортмунд) 1:1
0:1 Марко Ройс (62), 1:1 Марио Балотели (90-дузпа)

Манчестър Сити: 1.Джо Харт, 5.Пабло Сабалета, 4.Венсан Компани, 33.Матия Матич, 22.Гаел Клиши (81-45.Марио Балотели), 42.Яя Туре, 14.Хави Гарсия (34-17.Джак Родуел), 8.Самир Насри (57-13.Александар Коларов), 21.Давид Силва, 10.Един Джеко, 16.Серхио Агуеро

Борусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 26.Лукаш Пишмек, 4.Невен Суботич, 15.Матс Хумелс (74-27.Фелипе Сантана), 29.Марсел Шмелцер, 16.Якуб Блашчиковски, 8.Илкай Гундоган (82-19.Кевин Гроскройц), 6.Свен Бендер, 11.Марко Ройс, 10.Марио Гьотце (88-5.Себастиан Кел), 9.Роберт Левандовски