Малага излезе начело в Група “С” на Шампионската лига, след като победи Андерлехт с 3:0 като гост. По този начин беше увеличена на 10 мача серията на белгийския шампион без домакинска победа в турнира.

След като победи Зенит с 3:0 в първия мач, сега андалусийският тим надви и Андерлехт с класическия резултат. Малага пропусна няколко удобни положения за гол през първото полувреме преди Елисеу да откре резултата точно преди почивката с далечен удар от воле.

Хоакин от дузпа удвои аванса на гостите 10 минути след началото на втората част, а в 64-ата минута Елисеу реализира втория си гол в мача.

Малага е начело на класирането с 6 точки, две повече от Милан. Андерлехт е трети с една точка, а без актив Зенит заема последното място.

Андерлехт - Малага 0:3
0:1 Елисеу (45), 0:2 Хоакин (56-дузпа), 0:3 Елисеу (64)

Андерлехт: 1.Силвио Прото, 30.Гийом Жиле, 27.Марчин Василевски, 14.Брам Найтинк, 3.Оливие Дешахт, 5.Лукас Билия, 16.Шейку Куяте, 45.Масимо Бруно (45-19.Саша Клиещан), 10.Кану, 11.Милан Йованович (59-17.Александър Яковенко), 25.Диудоне Мбокани

Малага: 13.Вили Кабайеро, 21.Серхио Санчес, 5.Мартин Демикелис, 3.Велигтон, 15.Начо Монреал, 16.Мануел Итура, 6.Игнасио Камачо, 7.Хоакин (74-17.Дуда), 22.Иско (81-11.Себастиан Фернандес), 18.Елисеу, 9.Хавиер Савиола (66-24.Роке Санта Крус)