Арсенал оглави еднолично класирането в Група “В” на Шампионската лига, след като записа успех с 3:1 над Олимпиакос като домакин.

Въпреки предимството на Олимпиакос в играта Жервиньо даде аванс на “артилеристите” в 42-ата минута. Точно преди почивката гостите изравниха чрез Костас Митроглу, който беше точен с глава.

Арсенал, който няма домакинска загуба от гърци, отново излезе напред в резултата в 56-ата минута чрез Лукас Подолски, чийто удар мина през няколко играчи и това попречи на вратаря Балаш Мегиери. Голът на Арън Рамзи в добавеното време подпечата успеха на лондончани.

Победата донесе на Арсенал пълен актив от два мача и първо място в класирането на Група “В”. Олимпиакос е без спечелена точка. Втори е Шалке 04 с 4 точки, три повече от Монпелие.

Арсенал - Олимпиакос 3:1
1:0 Жервиньо (42), 1:1 Константинос Митроглу (45), 2:1 Лукас Подолски (56), 3:1 Арън Рамзи (90+3)

Арсенал
: 24.Вито Маноне, 25.Карл Дженкинсън, 6.Лоран Кошиелни, 5.Томас Вермаелен, 28.Киърън Гибс, 15.Алекс Окслейд-Чембърлейн (71-14.Тио Уолкът), 8.Микел Артета, 19.Санти Касорла, 22.Франсес Кокелен, 9.Лукас Подолски (80-12.Оливие Жиру), 27.Жервиньо (80-16.Арън Рамзи)

Олимпиакос
: 42.Балаш Мегиери, 26.Дриса Диаките (73-7.Ариел Ибагаса), 15.Пабло Контрерас, 24.Костас Манолас, 20.Хосе Холебас, 23.Димитрис Сиовас, 2.Янис Маниатис, 27.Леандро Греко (67-93.Джамел Абдун), 19.Давид Фустер, 5.Пауло Мачадо (81-9.Марко Пантелич), 11.Костас Митроглу