С човек по-малко Монпелие измъкна равенството 2:2 като гост на Шалке 04 в мач от Група “В” на Шампионската лига. Точката за френския шампион беше спечелена с късен гол на Сюлейман Камара.

Гостите откриха резултата в 13-ата минута чрез Карим Аит-Фана, но в 26-ата тийнейджърът Юлиан Дракслер изравни след асистенция на Клаас-Ян Хунтелаар.

Дракслед спечели дузпа за “кралскосините” в 53-ата минута, а нарушението за наказанелния удар донесе червен картон за Гари Бокали. Хунтелаар не сбърта при изпълнение от бялата точка.

Шалке пропусна доста положения за увеличаване на аванса си и минута преди края беше наказан с изравнителното попадение на Сюлейман Камара.

Тимът от Гелзенкирхен заема второ място в Група “В” на Шампионската лига с 4 точки. Монпелие е трети с една точка, докато лидерът Арсенал има пълен актив от 6.

Шалке 04 - Монпелие 2:2
0:1 Карим Аит-Фана (13), 1:1 Юлиан Дракслер (26), 2:1 Клаас-Ян Хунтелаар (53-дузпа), 2:2 Сюлейман Камара (89)

Шалке 04: 36.Ларс Унерщал, 4.Бенедикт Хьоведес, 14.Кириакос Пападопулос, 22.Ацуто Учида, 23.Кристиан Фухс, 31.Юлиан Драксер (55-11.Ибрахим Афелай), 33.Роман Нойщедтер, 12.Марко Хьогер, 10.Луис Холтби (83-27.Транкило Барнета), 20.Теему Пуки (66-17.Джеферсон Фарфан), 25.Клаас-Ян Хунтелаар

Монпелие: 16.Жофроа Журден, 2.Гари Бокали, 3.Мапу Янга-Мбива, 4.Илтон, 22.Бенжамен Стамбули, 13.Марко Естрада (68-15.Жонатан Тинян), 23.Джамел Саихи, 10.Юнес Беланда (68-6.Стив Марво), 20.Реми Кабеля, 18.Карим Аит-Фана (55-12.Даниел Конгре), 19.Сюлейман Камара