Реал (Мадрид) записа втора победа в Шампионската лига и еднолично оглави класирането на Група “D”. Кралския клуб надигра Аякс като гост и спечели с 4:1. Кристиано Роналдо вкара хеттрик за испанския шампиона, а Карим Бензема се разписа със странична ножица.

Кралския клуб пропусна няколко изгодни положения за гол преди Кристиано Роналдо да открие резултата в 42-ата минута, когато във вратарското поле получи топката от Карим Бензема. Две минути след почивката и французинът се разписа за “белия балет”. Той беше точен със странична ножица след центриране на Кака отдясно. Уязвимостта на Реал (Мадрид) при статични положения върна надеждите на Аякс в 56-ата минута, когато Никлас Мойсандер на далечната греда засече центриране от корнер.

В 79-ата минута Кристиано Роналдо върна аванса на гостите от два гола, след като с техничен удар извън наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Вермеер. Две минути по-късно португалецът се разписа за трети път. Той прехвърли вратаря на домакините след извеждащ пас от Сами Хедира. Това беше втори хеттрик за Кристиано Роналдо в рамките на 4 дни, след като в неделя вкара три пъти за победата с 5:1 над Депортиво (Ла Коруня).

Успехът утвърди Реал (Мадрид) не само като основен претендент за спечелването на Шампионската лига за първи път от 2002 г. и 10-и в историята на клуба, но и изведе “белия балет” начело на Група “D” с шест точки от двама мача.

Аякс - Реал (Мадрид) 1:4
0:1 Кристиано Роналдо (42), 0:2 Карим Бензема (48), 1:2 Никлас Мойсандер (56), 1:3 Кристиано Роналдо (79), 1:4 Кристиано Роналдо (81)

Аякс: 1.Кенет Вермеер, 24.Рикардо ван Райн, 3.Тоби Алдервейрелд, 4.Никлас Мойсандер, 17.Дали Блинд, 8.Кристиан Ериксен, 10.Сим де Йонг, 5.Кристиан Поулсен (69-40.Фабиан Споркследе), 19.Тобиас Сана (66-23.Даниел Хоесен), 49.Райън Бабел (82-27.Джоди Лукоки), 21.Дерк Бьоригтер

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 17.Алваро Арбелоа, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 12.Марсело, 14.Шаби Алонсо, 15.Майкъл Есиен (78-6.Сами Хедира), 8.Кака (74-10.Месут Йозил), 21.Хосе Кайехон (61-22.Анхел ди Мария), 9.Карим Бензема, 7.Кристиано Роналдо