Шампионът на Русия Зенит записа втора поредна загуба в Шампионската лига, след като отстъпи на Милан с 2:3 в драматичен мач. Поражението дойде след автогол на Томаш Хубочан четвърт час преди края.

Милан взе бърз аванс от два гола в първите 20 минути. Урби Емануелсон откри в 13-ата минута с удар от пряк сводобен удар, при който топката се удари в играч от стената, измени траекторията си и влезе във вратата на Малафеев.

Три минути по-късно Стефан ел Шаарави удвои. Той лесно проби през центъра на защитата, преодоля Ломбертс и прати топката във вратата от 12 метра.

Във втората минута на добавеното време на първата част Зенит върна едно попадение. Бразилският национал Хълк беше точен след асистенция на Роман Широков. Три минути след почивката домакините изравниха. Този път ролите се размениха и Широков се разписа след пас на Хълк.

Четвърт час преди края на мача Милан стигна до победно попадение. Чехът Томаш Губочан прати топката във вратата на Малафеев след центриране на Монтоливо във вратарското поле.

Това е втората драматична загуба на руски отбор в Шампионската лига за два дни. Вчера Спартак (Москва) отстъпи с 2:3 като домакин на Селтик, като успехът на шотландците дойде с гол в последната минута.

С тази загуба Зенит остава на последното място в Група “С” на Шампионската лига без спечелена точка от два мача. Милан временно излезе начело с 4 точки, но може да бъде изместен от там, ако Малага не загуби от Андерлехт.

Зенит - Милан 2:3
0:1 Урби Емануелсон (13), 0:2 Стефан ел Шаарави (16), 1:2 Хълк (45+2), 2:2 Роман Широков (49), 2:3 Томас Хубочан (75-автогол)

Зенит: 16.Вячеслав Малафеев, 2.Александър Анюков, 4.Доменико Кришито, 6.Никола Лобертс (89-9.Александър Бухаров), 14.Томаш Хулочан, 15.Роман Широков, 20.Виктор Файзулин (79-99.Максим Канунников), 28.Аксел Витсел, 34.Владимир Бистров (72-18.Константин Зирянов), 11.Александър Кержаков, 29.Хълк

Милан: 32.Кристиан Абиати, 17.Кристиан Сапата, 20.Иняцио Абате, 25.Даниеле Бонера, 77.Лука Антонини, 34.Найджъл де Йонг, 10.Кевин-Принс Боатенг (80-76.Марио Йепес), 18.Рикардо Монтоливо, 28.Урби Емануелсон (64-8.Антонио Ночерино), 22.Боян Къркич (52-11.Джампаоло Пацини), 92.Стефан ел Шаарави