Валенсия победи френския Лил с 2:0 във втория си мач от Група "F" на Шампионската лига. В герой на вечерта се превърна Жонас, който вкара и двете попадения за “прилепите”. Той откри в 37-ата минута, когато Роберто Слодадо го изведе сам срещу вратаря на гостите Микаел Ландро и за бразилеца не бе никакъв проблем да вкара – 1:0.

През втората част Валенсия продължи да контролира събитията на терена и в средата на полувремето стигна до още едно попадение. Негов автор отново бе Жонас. Крилото се опита да центрира към съотборник, но топката описа странна траектория и влезе директно във вратата на Лил. В края на мача французите останаха и с човек по-малко, след като Матийо Дебюши получи втори жълт картон.

Валенсия спечели и осемте си последни мача срещу френски отбори. За общо 17 срещи с френски съперници, “прилепите” допуснаха само едно поражение – 1:2 от Нант на полуфинал за КНК през 1980 г. След това Валенсия спечели реванша с 4:0 и отиде на финал, където спечели трофея. Това беше мач № 100 за Валенсия в КЕШ/ШЛ, като испанският тим има 46 победи и 25 загуби. Лил спечели само един от последните си 10 мача в Шампионската лига и само пет от общо 28.

ГРУПА “F”

________________.jpg1lil.jpgВаленсияЛил 2:0
1:0 Жонас (38), 2:0 Жонас (75)

Валенсия, “Местая”
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

Валенсия: 13.Гуайта, 14.Бараган , 3.Сисоко, 30.Карлос Делгадо, 18.Виктор Руис, 17.Гуардадо, 5.Гаго, 24.А.Коста, 8.Фегули (87 - 12.Перейра), 9.Солдадо (84 - 16.Валдес), 7.Жонас (81 - 21.Дани Парехо)

Лил: 1.Ландро, 25.Баша, 2.Дебюши , 18.Бериа, 22.Шеджу (82 - 3.Дине), 4.Балмон, 17.Педрети , 5.Гайе, 7.Пайе, 11.Райън Мендес (73 - 20.Роделин), 26.Ру (64 - 9.Тулио Де Мело)

Valancia 2-0 Lille Jonas by krimodzdz