Челси разби датския Нордселанд с 4:0 като гост в мач от втория кръг на Група “Е” в Шампионската лига. Това бе първа победа в турнира за актуалния носител на трофея. Над всички на терена на “Паркен” в Конпенхаген бе испанският халф на гостите Хуан Мата. Той се превърна в герой за своите, след като вкара два гола в 33-ата минута и 82-ата минута, а между тях Давид Луис в 79-ата също бе точен. Секунди преди края Рамиреш оформи крайното 4:0 за лондончани. Победата на “сините” можеше и да е по-голяма, но Моузес с глава удари гредата.

Момчетата на Роберто ди Матео на старта завършиха 2:2 с Ювентус на “Стамфорд Бридж”. Успехът ги прати на върха в групата с актим от четири точки, но с по-добра голова разлика от Шахтьор.

В състава на Челси направи впечатление завръщането в средата на терена на ветерана Франк Лампард, който си партнираше с Рамирес и Оскар. В предни позиции пък шанс за изява получиха Виктор Моузес, заедно с Фернандо Торес и Хуан Мата.

Нордселанд, който търси първата си точки в ШЛ в дебютния си сезон в турнира, няма победа в последните си 8 мача в Европа, като загуби седем от тях. Тимът е тотален новак в турнира. Нито един от 14-те играчи, използвани в първите два мача, нямат опит в Шампионската лига. Носителят на трофея от ШЛ Челси няма загуба в последните си 8 мача в турнира. Сините” нямат загуба от датски отбора и са спечели и четирите си визити в Дания. За последно това се случи с 2:0 над ФК Копенхаген в Шампионската лига преди две години.

0:1 Хуан Мата (33), 0:2 Давид Луис (79), 0:3 Хуан Мата (82), 0:4 Рамирес (89)

Копенхаген, “Паркен”
Съдия: Марио Страхоня (Словения)

Нордселанд: 1.Хансен, 8.Мтилига, 18.Паркхърст, 2.Окоре, 21.Рунйе , 7.Стокхолм, 20.Лорентцен (85 - 22.А.Лаудруп), 10.Бекман (75 - 17.Кристенсен), 6.Аду, 11.Нордстранд (65 - 23.Тичинович), 15.Джон

Челси: 1.Чех, 3.Ашли Коул, 24.Кейхил, 2.Иванович, 4.Давид Луис, 8.Лампард, 7.Рамирес, 13.Моузес (65 - 17.Еден Азар), 11.Оскар, 9.Торес, 10.Мата (83 - 12.Оби Микел)