БАТЕ (Борисов) поднесе първата сензация във втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига, след като срази у дома непобедимия от началото на сезона Байерн (Мюнхен) с 3:1 в мач от Група “F”. Така шампионът на Беларус сложи край на серията от 9 победи на баварската машина през този сезон във всички турнири. Головете за успеха на „трактористите” бяха дело на Александър Павлов (23), Витали Радионов (78) и Ренан Бресан (90+5), а почетното попадение за баварците реализира Франк Рибери (90+1).

Още в самото начало на стадион "Динамо" в Минск гостите от Мюнхен нацелиха греда, след като в 13-ата минута всички очакваха Тони Кроос, който направи страхотен индивидуален пробив, да реализира на празна врата, но ударът му с левия крак не се получи и топката срещна лявата греда. В 23-ата минута домакините сътвориха мълниеносна атака, при която защитата на баварците не се ориентира добре и Александър Павлов вкара за 1:0. Германците реагираха като ужилени. След центриране отляво Томас Мюлер нанесе плътен удар с глава от десетина метра. Топката влизаше във вратата точно под напречната греда, но Горбунов изби в корнер. До края на полувремето Байерн натика домакините в собствената им половина, но защитата на тима от Борисов се справи и запази преднината си.

След почивката „трактористите” не се прибраха в глуха защита, а се опитваха да атакуват и да търсят второ попадение. В 60-ата минута Павлов от изгодна позиция стреля над вратата на Нойер. Двайсетина минути преди края Томас Мюлер овладя на гърди, но ударът му се отклони от тялото на бранител на домакините в гредата. В 78-ата минута Радионов отправи безмилостен шут с левия крак и покачи на 2:0 за БАТЕ. Байерн опита да намали резултата, но плътният удар на Франк Рибери от 15 метра бе отразен с вещина от вратаря на домакините. Секунди след това французинът нацели и гредата. В 91-ата минута Джердан Шакири изведе Франк Рибери на стрелкова позиция и французинът копна топката покрай Горбунов за 2:1. В последните секунди на 4-минутното продължение пък Мозолевски намери Бресан, който завърши бързата контраатака и оформи крайното 3:1.

След победата си БАТЕ (Борисов) е едноличен лидер в групата с пълен актив от 6 точки, докато Байерн е на втора позиция с 3 пункта.

bate.jpgбайерн_1.jpgБАТЕ (Борисов)Байерн 3:1
1:0 Александър Павлов (23), 2:0 Витали Радионов (78), 2:1 Франк Рибери (90+1), 3:1 Ренан Бресан (90+5)

Минск, “Динамо”
Съдия: Александър Ставрев (Македония)

БАТЕ (Борисов): 35.Горбунов , 21.Филипенко, 33.Поляков, 18.Бордачев , 22.Симич, 15.Хлеб, 2.Лихтарович (66 - 32.Сиваков), 8.Володко, 17.Павлов (84 - 10.Бресан), 23.Олекнович, 20.Радионов (87 - 13.Мазолевски)

Байерн: 1.Нойер, 21.Лам, 17.Боатенг, 28.Бадщубер (77 - 31.Швайнщайгер), 4.Данте , 7.Рибери, 8.Хави Мартинес (58 - 11.Шакири), 30.Луис Густаво , 39.Кроос, 9.Манджукич (75 - 14.Писаро), 25.Мюлер