Шахтьор изненада Ювентус в мач от втория кръг на Група “Е” в Шампионската лига. Срещата в Торино завърши сензационно 1:1, а гостите си тръгнаха доволни. Воденият от румънеца Мирча Луческу тим от Донец дори поведе с гол на бразилеца Алекс в 23-ата минута. Вилиан се пребори за една топка в наказателното поле пред Буфон и успя да я отклони към сънародника си. Алекс пое паса и с шут по диагонала откри – 0:1. Отговорът на Старата госпожа бе бърз. Секунди по-късно Леонардо Бонучи изравни. Защитникът получи отличен пас от ветерана Пирло и със силен удар не остави шансове на стража Пятов – 1:1. През второто полувреме обратно на очакванията контраатаките на гостите бяха по-опасни. В добавеното време Шахтьор дори можеше да открадне трите точки. Арменският национал Мхитарян би силно, отскочилата топка бе посрещната от Вилиан. Първият шут на бразилеца се отклони от тялото на защитник, последва втори и топката срещна гредата.

ГРУПА “Е”

0:1 Алекс Тейшейра (23), 1:1 Леонардо Бонучи (26)

Торино, “Ювентус Стейдиъм”
Съдия: Бас Найхуис (Холандия)

Ювентус: 1.Буфон, 15.Бардзали, 26.Лихтщайнер , 19.Бонучи, 3.Киелини , 21.Пирло, 23.Видал (85 - 6.Погба), 8.Маркизио, 22.Асамоа, 9.Вучинич (58 - 12.Джовинко), 32.Матри (65 - 27.Куалярела)

Шахтьор (Донецк): 30.Пятов, 33.Срна, 5.Кучер, 26.Рац, 44.Ракитский, 3.Хюбшман, 10.Вилиан, 7.Фернандиньо, 29.Алекс Тейшейра (84 - 77.Илсиньо ), 22.Мхитарян, 9.Луис Адриано