Бенфика напълно очаквано за повечето специалисти загуби у дома от Барселона с 0;2 в мач от втория кръг на Група “G” в Шампионската лига. Головете за успеха на каталунците вкараха Алексис Санчес (6) и Сеск Фабрегас (55).

Двубоят на „Да Луж” започна динамично, като още в началните минути имаше положение пред вратата на каталунците. Бруно Сезар отправи силен шут с левия крак от средна дистанция, но Валдес внимаваше и успя да изчисти топката. Отговорът на Барса дойде в 6-ата минута, когато след многоходова атака Лионел Меси напредна по лявото крило и центрира остро във вратарското поле, където Алексис Санчес чукна топката за 0:1. Пет минути по-късно „лисабонските орлите” можеха да изравнят, но Лима не успя да преодолее Валдес, въпреки че бе останал очи в очи с вратаря на каталунците. До края на полувремето пропуски за Барса направиха Меси и Санчес, а резултатът остана непроменен.

И през втората част каталунците продължиха да имат надмощие, което доведе до втори гол в 55-ата минута след плътен удар от близка дистанция на Сеск Фабрегас за 0:2. След това попадение Барса намали оборотите и спокойно доигра мача, докато домакините от Бенфика така и не съумяха да стигнат до някакво по-сериозно положение, което да доведе до почетно попадение. В 77-ата минута капитанът на Барса Карлес Пуйол получи тежка контузия, след като падна тежко върху ръката си. Бранителят бе заменен принудително от камерунеца Алекс Сонг. Две минути преди края на мача Серхио Бускетс получи директен червен картон и гостите доиграха срещата в намален състав.

След победата си Барселона отново се върна на върха в класирането на групата с пълен актив от 6 пункта, докато Бенфика остава на трета позиция със спечелената си точка от първия кръг.

БeнфикаБарселона 0:2
0:1 Алексис Санчес (6), 0:2 Сеск Фабрегас (55)

Лисабон, “Да Луж”
Съдия: Джюнейт Чакър (Турция)

Бeнфика: 1.Артур Мораес, 24.Гарай, 14.Макси Перейра, 33.Жардел , 35.Перес (60 - 10.Аймар), 20.Гайтан (75 - 7.Нолито), 21.Матич , 18.Салвио, 8.Бруно Сезар (46 - 17.Карлос Мартинс ), 11.Лима, 25.Мелгарехо

Барселона: 1.Валдес, 5.Пуйол (78 - 28.Сонг), 2.Дани Алвес, 18.Жорди Алба, 14.Масчерано, 4.Фабрегас (72 - 8.Иниеста), 6.Шави, 16.Бускетс , 10.Меси, 9.Алексис Санчес, 17.Педро (82 - 7.Давид Вия)