Румънският гранд ЧФР Клуж допусна обрат у дома срещу Манчестър Юнайтед от 1:0 до 1:2 в мач от втория кръг на Група “H” в Шампионската лига. „Железничарите” поведоха с гол на Пантелис Капетанос (14), но „червените дяволи” стигнаха до обрата с попадения на Робин ван Перси.

В началото на мача темпото на игра бе високо, но въпреки това липсваха сериозни голови положения. В 14-ата минута при първата по-сериозна атака на домакините Пантелис Капетанос с прецизен удар по земя преодоля Давид Де Хеа за 1:0. Гостите веднага взеха инициативата и установиха натиск, но пропуски направиха Уейн Рууни и Робин ван Перси. В този мач „червените дяволи” играеха с трима нападатели, след като на терена бе и мексиканският национал Хавиер Ернандес – Чичарито. В 29-ата минута Юнайтед материализира превъзходството си, след като Ван Перси засече с глава центриране отляво и прати топката във вратата за 1:1. До кроя на първата част гостите продължиха да доминират, но не успяха да стигнат до нов гол.

След почивката атаките към вратата на домакините отново се заредиха една след друга и в 49-ата минута Робин ван Перси вкара втория си гол в мача за пълния обрат – 1:2. Едва тогава домакините се сетиха да тръгнат по-активно в атака и установиха лек натиск, довел до няколко корнера пред вратата на Де Хеа, но не и до гол. Постепенно отново Юнайтед взе инициативата и в 72-ата минута Ван Перси бе близо до своя хеттрик, но се размина с топката. До края на мача домакините опитаха всичко възможно по силите си, за да стигнат до равенството и бяха много близо до него след натиск в добавеното време, но бранителите на Юнайтед се справиха и английският гранд си тръгна с трите точки от Румъния.

С успеха си Юнайтед събира пълен актив от 6 точки и е на върха във временното класиране на групата, докато ЧФР Клуж остава на втора позиция с 3 пункта.

ГРУПА “H”

1:0 Пантелис Капетанос (14), 1:1 Робин ван Перси (29), 1:2 Робин ван Перси (49)

Клуж, “Д-р Константин Ръдулеску”
Съдия: Алберто Ундиано Майенко (Испания)

ЧФР Клуж: 1.Марио Фелгуейраш, 24.Рада, 20.Ракардо Каду, 8.Сепси, 3.Иво Пинто, 31.Агирегай (80 - 11.Нигоара), 6.Мурешан, 45.Камора, 16.Рафаел Бастос, 9.Капетанос (61 - 19.Бйеланович), 99.Соугу (24 - 25.Луис Алберто)

Манчестър Юнайтед: 1.Де Хеа, 5.Фърдинанд , 3.Евра, 6.Еванс (79 - 31.Ууутън), 2.Рафаел, 24.Флетчър, 8.Андерсон, 23.Клевърли, 20,Ван Перси, 10.Рууни, 14.Хавиер Ернандес (83 - 19.Уелбек)