Берое измъкна точка у дома срещу Монтана, с който завърши 2:2 в последна среща от седмия кръг на родната „А” група. Гостите поведоха с гол на Мирослав Антонов (23), но домакините възстановиха статуквото чрез Георги Андонов (31-дузпа). След почивката Димитът Илиев (52) отново даде преднина на Монтана, а Елиаш Алвеш Да Силва (88) донесе точката на тима от Стара Загора.

Двубоят на стадион „Берое” в Стара Загора започна равностойно. В 11-ата минута Тодоров от гостите пропусна сам срещу вратаря на Берое Акалски. Постепенно Монтана взе инициативата и в 23-ата минута материализира превъзходството си, след като Димитър Илиев отне топката на Владимир Зафиров и подаде към Мирослав Антонов, който се измъкна зад защитата на домакините и вкара за 0:1.

Играчите на Ивко Ганчев реагираха и се опитаха да установят натиск. В 30-ата минута Милен Лахчев фаулира Георги Андонов в наказателното поле на гостите и логично последва дузпа. От бялата точка потърпевшият Георги Андонов прати топката в горния десен ъгъл на вратата и изравни за 1:1. Десет минути по-късно Андонов отново бе задържан в пеналта на гостите, но втора дузпа не последва. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 52-ата минута Монтана отново излезе напред в резултата. Мирослав Антонов се възползва от грешка в защитата на Берое и центрира към близката греда, където Димитър Илиев изпревари Здравко Илиев и с глава отбеляза за 1:2. Последва нов натиск на домакините, които успяха да изравнят едва в 88-ата минута, когато Елиаш Алвеш Да Силва бе точен от пряк свободен удар за крайното 2:2.

В последната минута се стигна до меле между играчите на двата отбора, а Елио Мартинс от домакините получи директен червен картон за удар без топка. До края на мача нови голове нямаше и се стигна до подялба на точките.

След ремито Берое е на седмо място с 10 точки, докато Монтана си остава на 11-а позиция със 7 пункта.

БЕРОЕ – МОНТАНА 2:2
0:1 Мирослав Антонов (23), 1:1 Георги Андонов (31-дузпа), 1:2 Димитър Илиев (52), 2:2 Елиаш Алвеш Да Силва (88)

Двубоят по минути:

5 - удар на Георги Андонов минава покрай вратата на гостите
11 - Тодоров се озова сам срещу вратаря на Берое Акалски и стреля от малък ъгъл, но стражът спаси
13 - удар на Здравко Илиев, но вратарят на гостите Кололо улови
21 - След изпълнението на фаул, извърпен срещу Антонов, не се стига до опасност за вратаря на домакините Акалски
23 - topka.jpg ГОЛ! Монтана повежда - 0:1. Димитър Илиев отне топката на Владимир Зафиров и подаде за Мирослав Антонов, който се измъкна зад защитата и отбеляза за 0:1
25 - центриране в наказателното поле за Георги Андонов, но нападателят на Берое бе надскочен от Милен Лахчев
30 - ДУЗПА за Берое! Георги Андонов се справя с Милен Лахчев, който след това го фаулира и получава жълт картон и реферът отсъжда 11-метров наказателен удар
31 - topka.jpg ГОЛ! Берое изравнява - 1:1. Потърпевшият Георги Андонов праща топката в горния десен ъгъл на вратата, като топката среща и напречната греда преди неспасяемо да се оплете в мрежата.
33 - Антон Костадинов стреля от 22-23 метра, но топката минава на 50-60 сантиметра от дясната греда
40 - Георги Андонов се измъква между двама в наказателното поле и отново е задържан, но реферът този път не вижда причина да отсъди 11-метров наказателен удар
44 - Тодор Христов центрира в наказателното поле. Каядо стреля, топката рикошира и лети за Жоао де Салеш, който от 10 метра пробва задна ножица, но е неточен
45+2 - Край на първото полувреме.

48 - шут на Тодор Христов към долния ляв ъгъл на вратата на Монтана, но Кололо чисти в корнер
52 - topka.jpg ГОЛ! Монтана пак повежда - 1:2.Мирослав Антонов се възползва от грешка в защитата на Берое и центрира към близката греда, където Димитър Илиев изпреварва Здравко Илиев и с глава бележи за 1:2.
61 - топката влезе във вратата на Берое за трети път, но реферът е видял нарушение срещу Кирил Акалски
71 - меле в наказателното поле и два поредни удара към вратата, но в крайна сметка защитата се справя
88 - topka.jpg ГОЛ! Берое изравни - 2:2 Елиаш Алвеш да Силва стреля от пряк свободен удар по посока на вратата и прави резултата 2:2.
90 - играчите на двата отбора се сбиха
90+1 - червен картон за Елио Мартинс за удар без топка
90+3 - край на мача. Берое и Монтана поделиха точките след 2:2

ber.jpgБЕРОЕ: 12. Кирил Акалски, 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров (к), 28. Веселин Пенев, 21.Елиаш Да Силва, 23. Тодор Христов (52 - 9. Горанов), 10. Антонио Ливраменто (69 - 8. Лоузейро), 88. Давид Каядо, 22. Жоао Франциско де Салеш, 7. Георги Андонов (59 - 29. Мартинс)
Резерви: 33. Теодор Скорчев, 77. Педро Еуженио, 25. Мирослав Енчев, 15. Георги Динков, 8. Алберто Лоузейро, 9. Иван Горанов, 29. Елио Мартинс
Треньор: Ивко Ганчев

montana.jpgМОНТАНА: 32. Кололо Мисенду Мину, 2. Георги Мечечиев, 25. Милен Лахчев, 20. Мартин Ковачев, 14. Антон Личков, 8. Димитър Илиев, 27. Атанас Чепилов (75 - 16. Петков), 17. Георги Пашов, 22. Антон Костадинов (45+2 - 18. Д.Христов), 7. Йордан Тодоров, 9. Мирослав Антонов (90+2 - 6. Сечков)
Резерви: 12. Ивайло Яначков, 6. Мартин Сечков, 16. Димитър Петков, 11. Владимир Мичев, 10. Петър Петров, 18. Деян Христов, 26. Димитър Воденичаров
Треньор: Атанас Джамбазки