Шампионът Лудогорец разгроми като гост Локо (Пд) с 2:5. Мачът обаче ще се запомни с множеството скандали през второто полувреме.

В началото на срещата разградчани бяха по-активния отбор на терена и точно когато Локомотив погледна по-смело към вратата им падна и първия гол. Играчите на Лудогорец разиграха на късо топката при пряк свободен удар и Марселиньо с техничен удар откри резултата. В 42-ата минута Франк Гела блесна след самостоятелен рейд и прати топката във вратата за 2:0.

В началото на втората част домакините опитаха да стопят аванса на шампиона. Кирил Котев се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле и намали на 1:2. С два бързи гола на Гъргоров обаче Лудогорец увеличи преднината си. При второто попадение в 68-ата минута остана съмнение за засада, което предизвика гнева на цялото ръководство на Локомотив. Страстите се разгоряха и на трибуните, където изпълнителният директор на разградчани Ангел Петричев бурно изрази радостта си. В резултат на това колегата му от Локомотив Атанас Узунов настоя той да бъде изведен с полиция от стадиона. В крайна сметка Петричев остана на мястото си.

Локомотив все пак стигна до втори гол в 79-ата минута, когато Абушев с глава засече центриране в наказателното поле. В добавеното време на втората част влезлият като резерва за Лудогорец Бургзорг бе намерен непокрит пред вратата на съперника и оформи крайното 2:5.

ЛОКО (Пд) - ЛУДОГОРЕЦ 2:5
0:1 Марселиньо (36), 0:2 Гела (42), 1:2 Котев (57), 1:3 Гъргоров (63), 1:4 Гъргоров (68), 2:4 Абушев (79), 2:5 Бургзорг (90)

1- svirkata.jpgНачало на мача
8 - Гела навлиза в наказателното поле, центрира почти от аутлинията, но топката минава между двама играчи на Лудогорец.
15 - Иван Стоянов пробива отдясно, центрира, но Кунчев уверено лови топката.
21 - Станислав Генчев стреля опасно, но ударът му минава над вратата.
28 - Атанас Курдов се опитва технично да прехвърли Чворович, но стражът на Лудогорец спасява
29 - Центриране в наказателното поле на Лудогорец, Златински засича топката, но бие в аут.

32 - Гела пробва мощен удар от 30 метра, Кунчев с мъка спасява.

36 - topka.jpg ГОООООЛ!!! Лудогорец разиграват заучено изпълнение след фаул, топаката попада в Марселиньо, който открива резултата.
38 - Центриране от корнер, неразбирателство в защитата на Лудогорец, Котев стреля с глава, но ударът му минава в аут
42 - topka.jpg ГООООООЛ! Франк Гела прави страхотен самостоятелен рейд, излиза сам срещу Кунчев и с лекота вкарва топката под плонжа на вратаря
44 - Иван Стоянов остана сам срещу вратаря, опита се да го прехвърли, но Кунчев спаси
45 - Гъргоров извежда Марселиньо, бразилецът поема топката с ръка, съдията не дава фаул, но топката излиза в аут
49 - Златински опитва да прехвърли Чворович, вратарят с мъка избива в корнер
55 - Иван Стоянов и Марселиньо не се разбират добре в наказателното поле и пропускат чисто положение
57 - topka.jpg ГООООООЛ!!! Кирил Котев се оказва най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Лудогорец и намалява резултата
68 - topka.jpg ГООООООЛ!!! Гъргоров покачва на 1:4. При попадението остава съмнение за засада. Треньорския щаб на Локо (Пд) скача, но голът е засечен.
73 - Скандал!!! Изпълнителният директор на Локо (Пд) настоява колегата му от Лудогорец да бъде изведен от стадион "Лаута". След разговор с полицията Ангел Петричев остава на мястото си.
79 - topka.jpg ГООООООЛ!!! Марков центрира, топката бе отклонена на задна греда, Абушев с летящ плонж вкарва за 2:4
90 - topka.jpg ГООООООЛ!!! Бургзорг получава топката на празна врата и вкарва за крайното 2:5.
Край на мача

ЛОКО (Пд): 1. Стефано Кунчев, 17. Костадин Марков, 3. Валери Георгиев (46 - 4. Рангел Абушев), 5. Павел Ковачев, 6. Кирил Котев, 77. Диего Фераресо (69 - 88. Георги Стефанов), 16. Христо Златински, 23. Даниел Георгиев, 33. Димо Атанасов, 26. Николай Дюлгеров (46 - 89. Станислав Маламов), 9. Атанас Курдов
Резерви: 22. Йордан Господинов, 55. Мартин Кавдански, 4. Рангел Абушев, 88. Георги Стефанов, 90. Деметрио, 19. Марин Петров, 89. Станислав Маламов
Треньор: Емил Велев

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 91. Иван Чворович, 25. Йордан Минев, 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт, 33. Любомир Гулдан, 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков, 99. Франк Гела (58 - 19. Димо Бакалов), 84. Марселиньо, 73. Иван Стоянов (76 - 9. Роман Безяк), 23. Емил Гъргоров (80 - 14. Мичел Бургзорг)
Резерви: 1. Урош Голубович, 4. Теро Мантула, 14. Мичел Бургзорг, 6. Георги Костадинов, 11. Жуниор Кишада, 19. Димо Бакалов, 9. Роман Безяк
Треньор: Ивайло Петев