"Ботев" (Пловдив) победи с 1:0 като гост Пирин (Гоце Делчев) в мач от 7 кръг на "А" група. Единственото попадение вкара Бобан Грънчаров в последните секунди на двубоя.

“Ботев” Пловдив измъкна трите точки при гостуването на Пирин Гоце Делчев в последните секунди на срещата. „Канарчетата“ надделяха с минималното 1:0 в мача от седмия кръг на А група.

Двубоя бе изнервен и изобилстваше от груби прояви. Първото положение бе за Станислав Костов, който излезе сам срещу вратаря на домакините, но стреля покрай вратата. Пирин пък получи правото да изпълни дузпа в 29-та минута, след като Марчев бе съборен от двама бранители на гостите. Румен Лапантов обаче пропиля възможноста, пращайки топката в страни от вратата.

През второто полувреме Фиданин изпусна идеална възможност да се разпише в 49-та минута, а в 54-та минута Хазуров пробва да изчисти топката с глава и едва не си отбелязва автогол.

В 72-та минута Иван Цветков удари греда, а Пирин отвърна с опасна атака, която бе опропастена от Драги Коцев.

Двубоя вървеше към заслужено нулево равенство, когато в последната минута Огнянов центрира балонно в наказателното поле на Пирин, където бранител на домакините игра с глава и залъга вратаря Абдиков, а притичалият Грънчаров подложи крак и вкара топката в мрежата.

След тази победа “Ботев” е с 13 точки на 6-о място, а Пирин остана с 9 точки.

Пирин - "Ботев" 0:1
0:1 Бобан Грънчаров (90)

Мачът по минути!
1- svirkata.jpgНачало на мача
2- Станислав Костов остана сам срещу вратаря на Пирин, но би неточно и изкара топката в аут
17- Опасна атака на Пирин от дясно, центриране на Марчев към нападателите на зелените, но Артур Ояма изчиства топката в корнер
27- Опасна атака на "Ботев". Костов и Артур си взаимодействаха добре, бразилецът излезна срещу вратаря, но не успя да го преoдолее
28- Дузпа за Пирин!
30- Румен Лапантов изпуска дузпата, изстрелът му мина покрай вратата!
39- Атака на Пирин от дясно, но Шеткус без проблеми лови топката
45- svirkata.jpgКрай на първото полувреме
46- svirkata.jpgНачало на второто полувреме
53- Иван Цветков свали топката на Костов, но нападателят изпрати топката над вратата на Пирин
62- smqna.jpgДвойна смяна в състава на "Ботев". Напускат Тодор Неделев и Вандер, влизат Петър Атанасов и Мариян Огнянов
71- Бърза контраатака на "канарчетата". Йордан Христов навлиза на скорост от ляво и центрира, топката удря гредата и излиза в аут.
72- smqna.jpgСмяна в състава на Пирин. Влиза Драги Коцев, излиза Борислав Хазуров
76- Шеткус спаси два последователни удара на играчите на домакините
77- smqna.jpgСмени и в двата отбора- Ферарио Спасов вади Паласуелос и вкарва Костадин Дяков, а за Пирин Шишков заменя Албин Ходжа
85- Шеткус спасява вратата си след удар на Марков
90- ГОООООЛ за "Ботев" (Пловдив)! Бобан Грънчаров засече топката в наказателното поле на домакините и отбеляза - 0:1
91- Край на мача!

ПИРИН (ГД): 83. Абди Абдиков, 3. Димитър Пиргов, 4. Атанас Дреновички, 5. Любомир Гуцев, 6. Атанас Фиданин, 7. Албин Ходжа(77-11. Виктор Шишков), 8. Петър Лазаров, 9. Борислав Хазуров(72-20. Драги Коцев), 10. Веселин Марчев, 18. Румен Лапантов, 21. Васил Панайотов
Резерви: 88. Ангел Юсев, 11. Виктор Шишков, 14. Свилен Щерев, 20. Драги Коцев, 23. Илиян Марчев, 30. Иван Стоянов, 28. Георги Петров
Старши треньор: Тенчо Тенев

"БОТЕВ" (Пд):23.Ернестас Шеткус, 11.Йордан Христов, 14.Ангел Рахов, 5.Бобан Грънчаров, 26.Артур Енрике, 10.Томаш Иршак, 16.Рубен Паласуелос(77-7.Костадин Дяков), 18.Станислав Костов, 9.Вандер Виейра(62-7.Мариян Огнянов), 8.Тодор Неделев(62-90.Петър Атанасов), 19.Иван Цветков
Резерви: 1.Христов Иванов, 17.Ивайло Димитров, 89.Стефан Станчев, 28.Лазар Марин, 7.Костадин Дяков, 90.Петър Атанасов, 7.Мариян Огнянов, 17. Ивайло Димитров
Старши треньор: Ферарио Спасов

Стадион: Градски, Гоце Делчев