Фортуна (Дюселдорф) и Шалке завършиха 2:2  в първия мач от 6-ия кръг на Първа бундеслига. Новаците продължават отличното си представяне – те са непобедени вече 6 мача – 2 победи и 4 равенства, голова разлика 6:2. Шалке може повече да съжялава за изпуснатия пълен успех, защото още до почивката водеше с 2:0. В 14-ата минута холандецът Клаас Ян Хунтелаар вкара един от типичните си голове, а малко по-късно Жозел Матип засече топката с глава след центриране от фаул за 0:2.

Домакините обаче не се предадоха и в 48-та минута успяха да намалят. След центриране от корнер, токата тупна в наказателното поле между обърканата защита на гостите, където Дани Шахин бе най-съобразителен - 1:2. В 72-ата минута отново 23-годишният роден в Украйна нападател с глава прати топката неспасяемо в мрежата на гостите за 2:2. Феновете на Фортуна имаха двоен повод за празнуване, защото за първи път през този сезон напълниха собствения си стадион. На клуба бе наложено наказание заради инцидентите по време на плейофа за влизане в Първа бундеслига.