Калиакра разби Сливен с 4:1 в последния двубой от 5-ия кръг на "Б" група. Резултатът не изразява реално съотношението на силите на съперниците, защото футболистите от Каварна пропиляха толкова голови положения, колкото не са имали взети заедно от началото на първенството. Домакините започнаха срещата с вихрени атаки и до 5-ата минута Виктор Митев пропусна две стопроцентови положения. Нападателят успя да порази врата на Сливен при третия си опит в 6-ата минута - 1:0.

Играчите на Калиакра продължиха да пробиват, но и да се разминават в полето на гостуващия тим. Все пак в 27-ата минута Янчо Андреев завърши двуходова комбинация и вкара за 2:0.

През втората част момчетата на Радостин Трифонов не намалиха темпото, редяха красиви атаки, но продължаваха да се разминават в завършващата фаза. Течеше 67-ата минута, когато Янчо Андреев получи топката от Иван Цачев и простреля сливенския страж за 3:0.

Десет минути по-късно Живко Динев наказа бившия си отбор, засичайки топката с глава при центриране - 4:0.

В последните пет минутите обаче домакините спряха да атакуват и бяха наказани. Хюсеин Филипов се вряза в полето на Калиакра в 90-ата минута и провря топката в мрежата на Славов - 4:1.

Така Сливен претърпя петата си загуба, но пък най-после успя да отбележи попадение. Головата разлика на "войводите" след 5-ия кръг е 1:10. Тимът на Йордан Лечков логично е на последното 14-о място в "Б" група.

Калиакра пък е на 5-ата позиция с актив от 9 точки.