“Ботев” (Вр) хвърли истинска бомба в шампионата като се наложи с 1:0 в домакинството си на Локо (Пд). Това е първи успех за врачани през този сезон, а победният гол на Амендола е едва второто попадение, което тима вкарва. Мачът с Локомотив бе и повторният дебют на Тони Здравков начело на врачани.

През първите 20 минути двата отбора заложиха на предпазливи разигравания и липсваха атаки и пред двете врати. Едва след половин час игра дойде първата по-сериозна ситуация. След пробив по крилото топката бе центрирана в наказателното поле на гостите и Амендола с глава откри резултата.

Попадението даде крила на играчите на “Ботев”, които до края на полувремето контролираха топката и опитаха да направят още няколко опасни положения. В началото на втората част ситуацията на терена не се промени , а домакините останаха по-активния тим. Илиев бе близо до гола, но не успя да засече топката след центриране на Романов.

Едва след 60-ата минута Локомотив показа, че не е пристигнал във Враца да загуби. “Черно-белите” овладяха топката и наложиха териториален натиск, докато играчите на “Ботев” се дръпнаха назад и разчитаха на контраатаки.

Тази тактика все пак донесе късмет на домакините, които с лекота се справяха с хаотичните центрирания на съперника и в крайна сметка се поздравиха с трите точки.

"Ботев" (Вр) - Локо (Пд) 1:0

1:0 Амендола (30)

Начало на мача
4 - Далечен удар на Георги Стефанов, вратарят на "Ботев" се справя без проблем
15 - Играта е спряна, футболист на "Ботев" получава лекарска помощ
20 - И двата отбора действат предпазливо и не правят нищо интересно в атака
26 - ЖЪЛТ КАРТОН! Руслан Куанг прави груб шпагат срещу Атанасов. Получава жълт картон.
30 - ГОООООООЛ!!! Атака на "Ботев", топката е центрирана в наказателното поле, Амендола с глава открива резултата!!!
37 - Илиев хвърля извеждащо подаване към Якимов, но той закъснява с включването.
45 - Валери Георгиев фаулира Якимов, получава жълт картон.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

48 - Романов центрира успоредно на вратата, но Илиев не успява да засече топката.
52 - Даниел Георгиев опитва далечен удар, топката минава в аут.
57 - Якимов пропуска от изгодна позиция
64 - Контраатака на "Ботев", Романов пробива, но защитата на Локомотив се справя.
66
- Публиката на "Ботев" е бясна на съдиите, замеря четвъртият рефер с бутилки.
68 - Центриране в наказателното поле на "Ботев", Бруно Висенте чисти топката.
77 - Локомотив се мъчи да стигне до гол, но липсва идея в атаките на тима.
86 - Михаил Иванов с мъка парира удар на Христо Златински
90 - Костадин Марков центрира балонно, защитник на "Ботев" чисти в тъч.
90+2 - Ново центриране в наказателното поле на "Ботев" Жайро избива топката
КРАЙ НА МАЧА

3_4.JPG"Ботев" (Вр): 21. Михаил Иванов, 13. Николай Маринов, 22. Руслан Куанг (73 - Кабалеро), 6. Жайро Родригес, 5. Бруно Висенте, 10. Масимилиано Амендола, 8. Владислав Романов (75 - 20. Флориано), 9. Игнасио Варела, 7. Илия Илиев, 4. Дарко Савич (63 - 3. Мартин Василев), 11. Александър Якимов

Резерви: 1. Христо Митов, 3. Мартин Василев, 20. Роберто Флориано, 17. Асен Георгиев, 16. Селесте, 18. Кабалеро, 14. Радослав Анев

Старши треньор: Тони Здравков

lok.jpgЛоко (Пд): 1. Стефано Кунчев, 17. Костадин Марков, 6. Кирил Котев, 5. Павел Ковачев, 77. Диего Фераресо, 16. Христо Златински, 23. Даниел Георгиев, 3. Валери Герогиев, 4. Рангел Абушев (36 - 19. Марин Петров), 88. Георги Стефанов, 33. Димо Атанасов (65 - 7. Николай Станков)

Резерви: 22. Йордан Господинов, 24. Константин Мирчев, 26. Николай Дюлгеров, 55. Мартин Кавдански, 19. Марин Петров, 7. Николай Станков, 39. Атанас Курдов

Старши треньор: Емил Велев