Тотнъм не успя да стартира с победа в Група “J” на Лига Европа. “Шпорите” направиха домакинско 0:0 с Лацио, след като срещнаха сериозна съпротива от “орлите”.

През първото полувреме гол на Клинт Демпси беше отменен заради засада, а гостите се отчетоха с удар в гредата след воле на Алваро Гонсалес.

Аарън Ленън и Демпси пропуснаха чисти положения, а в края на мача “шпорите” бяха попарени, след като гол на Стивън Коукър беше отменен заради фаул.

Първата среща между двата тима в Европа беше съпътсвана с коментари за бившия играч на двата тима Пол Гаскойн, който не можеше да присъства на “Уайт Харт Лейн” заради лични проблеми.

Словенският шампион Марибор записа първата победа в историята си в групова фаза на евротурнирите, след като разби гръцкия гранд Панатинайкос с 3:0. Роберт Берич откри в средата на първото полувреме, Агим Ибраими удвои през втората част, а Маркос Маньо Моралес се разписа от дузпа в последната минута.

ГРУПА “J”
1mrb.jpg1pao.jpgМарибор – Панатинайкос 3:0
1:0 Роберт Берич (25), 2:0 Агим Ибраими (62), 3:0 Маркос Маньо Моралес (90-дузпа)

тотнъм_1.jpg1_8.jpgТотнъм – Лацио 0:0