Българският национален вратар Николай Михайлов и Твенте пропиляха аванс от два гола и направиха 2:2 като домакин на Хановер в мач от Група “L” на Лига Европа.

Тимът на Стив Макларън беше на път да вземе 10-ата си победа за последните 11 мача, след като Вилем Янсен даде бърз аванс на холандския тим в 7-ата минута. Насер Шадли удвои в началото на второто полувреме след изпълнение на фаул, при който топката рикошира в играч на Хановер.

Резервата Артур Собиех върна едно попадение в 67-ата минута. Топката се озова в поляка, след като се отби в бранител на Твенте и излъга вратаря Николай Михайлов, който вече беше реагирал. Затова Собиех нямаше проблеми да се разпише. Германците изравниха 6 минути по-късно, когато Петер Висгерхоф се разписа в собствената си врата.

Леванте дебютира в групова фаза на евротурнирите с победа с 1:0 над шведския шампион Хелзингборг. Единственото попадение в мача беше реализирано от бившия испански национал Хуанфран пет минути преди почивката.

ГРУПА “L”
1lev.jpg1hel.jpgЛеванте – Хелзингборг 1:0
1:0 Хуанфран (40)

твенте_1.jpghanover.jpgТвенте – Хановер 2:2
1:0 Вилем Янсен (7), 2:0 Насер Шадли (54), 2:1 Артур Собиех (67), 2:2 Петер Висегрхоф (73-авт)