Македонският национал и бивш играч на “Левски” Дарко Тасевски игра цял мач за Апоел Ирони (Кирят Шмона) при равенството 1:1 като гост на Атлетик (Билбао) в мач от Група “I” на Лига Европа.

Капитанът на израелския шампион Адриан Рочет откри резултата в 14-ата минута, когато овладя топката след рикоширал удар на Ласло Ленсе и стреля покрай Горка Ираисос.

Пет минути преди края Маркел Сусаета изравни, след като преди при негови удари топката беше срещнала и двата странични стълба. Попадението на Сусаета дойде след 11-ия удар на Атлетик към вратата на противника. Баските отправиха още един изстрел до края на полувремето.

През второто полувреме домакините натиснаха в търсене на победен гол, но вратарят Даниел Амос отрази всички удари, повечето от които бяха на Фернандо Йоренте. Дори когато Йоренте беше успял да преодолее съпротивата на Амос, топката срещна напречната греда.

В другия мач от групата Олимпик (Лион) записа домакинска победа с 2:1 над Спарта (Прага). “Хлапетата” стигнаха до успеха с попадения на Бафетимби Гомис и Лисандро Лопес. Ладислав Крейчи вкара почетното попадение за чешкия тим.