Гол пет минути преди края спаси Щутгарт от загуба в първия мач на тима в Група “Е” на Лига Европа. Швабите, които нямат победа от началото на сезона в Бундеслигата, направиха 2:2 със Стяуа.

Ведад Ибишевич с глава даде ранен аванс на домакините в 5-ата минута, но веднага след това Александру Чипчиу изравни резултата. Щутгарт имаше предимство след почивката, но гостите поведоха в с гол на Раул Руреску от дузпа 10 минути преди края.

В 85-ата минута Георг Нийдермайер вкара изравнително попадение за тима на Бруно Лабадия. По този начин швабите попречиха на Стяуа да запише първата си победа в Германия от 55 години насам.

В другия мач от групата ФК Копенхаген се наложи с 2:1 над Молде. Датчаните имаха предимство в мача и заслужено сложиха край на серията на треньора на гостите Оле Гунар Солскяер без загуба в евротурнирите.

ГРУПА “Е”
1stu.jpgsteaua.jpgЩутгарт – Стяуа 2:2
1:0 Ведад Ибишевич (5), 1:1 Александру Чипчиу (6), 1:2 Раул Андрей Русеску (80-дузпа), 2:2 Георг Нийдермайер (85)

____________________.jpg1mol.jpgФК Копенхаген – Молде 2:1
1:0 Клаудемир (20), 1:1 Папе Пате Диуф (45), 2:1 Андреас Корнелиус (74)